Tatvan Belediyesi Temizlik Kampanyası Başlattı

Softmedya Yazılım Web Reklamı
Videoyu Aç Tatvan Belediyesi Temizlik Kampanyası Başlattı
A
a

Tatvan Belediyesi tarafından ‘Temiz Şehir, Temiz Tatvan’ sloganı ile temizlik kampanyası başlatılıyor.


Tatvan Belediyesi tarafından başlatılacak olan Temizlik Kampanyası ilçe genelinde yıl boyunca devam edecek. Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani tüm Tatvan halkını kampanyaya destek olmaya çağırdı.

Asıl temizliğin kirletmemek olduğunu belirten Belediye Başkanı Geylani sözlerini şöyle sürdürdü. ‘Bir şehirde insanlara yönelik en önemli hizmet, o şehirde yaşayan insanların sağlıklı, mutlu ve huzurlu yaşam sürmelerini sağlamaktır. Burada en temel ilke herkes için memnun edici bir yaşam ortamı oluşturmaktır. Bu koşullardan biri de insanların sağlıklı temiz bir çevre içinde yaşamasıdır. Bunun için çevre temizliğine büyük önem veriyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri Tatvan’ın temizliği ile ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Temizlik Müdürlüğü’müze bağlı ekipler mahallelerimizde sabah saat 07.00 itibari ile çalışmalara başlıyor. Cumhuriyet Caddesinde ise günde 3 sefer saat 07.00, 13.00 ve 20.00 saatleri arasında temizlik çalışmaları yürütüyoruz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz belirlenen saatlerde çöplerini çöp kutularına veya çöp konteynerlerine atmalarıdır. Bunun dışında yol yıkama çalışmalarımız ise kesintisiz bir şekilde devam ediyor.’ dedi.

Daha temiz bir Tatvan için mesai kavramı gözetmeksizin hizmet ettiklerini ifade eden Başkan Geylani özellikle Van Gölü’nün hepimizin değeri olduğunu söyledi. Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani sözlerinin devamında, ‘Özellikle yaz aylarında binlerce iç göç alarak nüfusu artan şehrimizin en önemli turizm kaynağı hiç şüphesiz Van Gölü’dür. Gölümüzü korumak sadece göl çevresindeki belediyelerin görevi değil tüm vatandaşların görevidir. Bu tür değerlerimizi ancak kirletmeyerek ve sahip çıkarak koruyabiliriz’ dedi.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.