Kenan Aktaş AK Parti'den Hizan Belediye Başkan Aday Adayı

Tatvan Belediyesi tarafından mahalle konakları projesi başladı

Videoyu Aç Tatvan Belediyesi tarafından mahalle konakları projesi başladı
A
a

Tatvan Belediyesi tarafından Hidayet Mahallesi’nde yapılacak olan Mahalle Konağı’nın temel atma töreni gerçekleştirildi.

Hidayet Mahallesi’nde yapılacak olan konağın, 1000 metrekare alan üzerine inşa edileceği kaydedildi. Konağın içeriğinde Taziye Evi, Kuran Kursu, Kadın Kurs Merkezi, 4-6 Yaş Eğitim Merkezi, Oturma ve Dinlenme Alanları yer alacak. Ayrıca konak içerisinde vatandaşların özel günlerinde kullanabileceği çok amaçlı salonun olacağı bildirildi.

GEYLANİ: “MAHALLE KÜLTÜRÜNÜN YAŞAMASI LAZIM”

Mahalle kültürünü yaşatmayı amaçladıklarını belirten Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, "Mahalle kültürünün yaşaması lazım. Özellikle teknolojiyle birlikte git gide mahalle kültürümüzden uzaklaşan bir hal alıyoruz. Mahalle Konakları’nın bu anlamda çok büyük önemi olacak. Hep söylediğimiz ve yaşatmaya özen gösterdiğimiz mahalle konağımızın temel atma törenini gerçekleştiriyoruz. Seçim beyannamemizde mahalle konaklarının öneminin üzerinde durmuştuk. Çünkü mahalle kültürünün yaşaması lazım. Teknolojiyle birlikte git gide mahalle kültürümüzden uzaklaşan bir hal alıyoruz. Mahalle Konakları’nın bu anlamda çok büyük önemi var. Yeniden mahalle kültürünü yaşatmamız lazım. Yeniden çocuklarımızın bir arada oyun oynama alışkanlığını kazandırmamız lazım. Hidayet Mahallemizde mahalle konağının temelini atıyoruz. Bunların devamı gelecek. Hidayet Mahalle Konağı’mız 1000 metrekare alan üzerine inşa edilecek. Projemizi mahalle sakinlerimizin de fikirlerini alarak planını programını yaptık. Bundan sonrasında da ihtiyaç duyulan diğer mahallelerimizde de  bu tarz mahalle konaklarının yapımına hız vereceğiz. Bu tesislerin Tatvan’ımıza kazandırılmasında emeği geçen Milletvekillerimiz Sn Cemal Taşar, Sn Vahit Kiler ve tüm devlet erkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Düzenlenen temel atma töreninde Ak Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, Tatvan Kaymakamı Tekin Erdemir ve Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından dualar ve kurban kesimi ile temel atma töreni gerçekleştirildi.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.