Tatvan Belediyesi Spor Kulübü, zamanla 27 farklı branş ile ilçede sporcu yetiştirerek müsabakalara katılacak. Basketbol, voleybol, hentbol, futbol, masa tenisi, badminton, tenis, yüzme, judo, taekwando, karete, güreş, atletizm, güreş, satranç, okçuluk, dart, bocce, jimnastik, dağcılık, bisiklet, kürek, yelken, bilardo, kicboks, muay thai ve kayak branşlarının olacağı Tatvan Belediyesi Spor Kulübü'nde judo, güreş, taekwando, voleybol, basketbol, hentbol ve atletizm branşlarında 11 antrenör ve 120 sporcu ile antrenmanlara başladı.

Konu ile ilgili Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani sunlaru söyledi. 'Amacımız Tatvan'da sportif faaliyetlerde bulunmak, gençleri farklı spor dallarıyla buluşturmak, ilçede spor ruhun oluşması için ortam sağlamaktır. İlk etapta 7 branşımız faaliyetlerine başladı ve 120 sporcumuz mevcut. 11 antrenörümüz ile henüz birkaç gündür kurulmasına rağmen hızla büyüyen bir kulüp olduk' dedi.

Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle adından söz ettirecek bir şehir planladıklarını ifade eden Başkan Geylani sözlerini şöyle sürdürdü. 'Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim en değerlilerimizdir. Onlar için ne kadar hizmet yapsak az olur. Tatvan'ımızı hem sosyal hem kültürel hem de sportif faaliyetlerde bölgede söz sahibi yapmak için ilk adımımız olan spor kulübümüzü kurduk. Zaten açıkladığımız projelerden biride spor kulübüydü. Bu sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sporu ilçe geneline yayarak bütün herkesin faydalanabileceği bir yapıya kavuşturacağız' dedi.