Tatvan Belediyesi personeline korona virüs testi yapıldı

Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında, Tatvan Belediyesi çalışanlarına Covid-19 testi yapıldı.

Videoyu Aç Tatvan Belediyesi personeline korona virüs testi yapıldı
A
a

Covid19 salgınına karşı ilk günden bu yana tedbirlerini en üst seviyede tutan Tatvan Belediyesi, hem kendi personellerini hem de halkı korumak amacıyla tüm personelini teste tabi tuttu. Sahada 7/24 hizmet veren tüm personeline hizmet binasında ve dış birimlerde test yaptıran Tatvan Belediyesi, belediyenin tüm alanlarında ise dezenfeksiyon işlemlerini periyodik olarak gerçekleştirmeye devam ediyor. İlçe geneline daha sağlıklı ve güvenle hizmet etmek için Covid-19 testi yaptırılan belediye personelleri, yapılan uygulamadan memnun olduklarını belirttiler.

Belediye hizmet binasında vatandaşlara hizmet veren ve sahada çalışan tüm personellere test yapıldığını belirten Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, “ Bu testimiz geniş kapsamlı bir test oldu. Toplum içerisinde belirti göstermeyen vakalarda olabilir veya kişi hasta olduğunu bilmeyebilir. Burada amaç bunların tespitini sağlamak. Pozitif vaka varsa da bunun izole edilmesi. İlçe Sağlık Müdürlüğümüzden böyle bir talebimiz oldu. Personelimizin maksimum düzeyde katılımını sağlamaya çalışıyoruz. Tüm personellerimizin vatandaşlarımız ile temas kurma ihtimali olduğu için yayılmanın önüne bu şekilde geçebiliriz” dedi.

Belediye bünyesinde koronavirüs tedbirleri çalışmalarını yürüten Tatvan Belediyesi İş Güvenliği Uzmanı Ekrem Kaya ise, “Bugün burada belediye personellerine PCR testi yapılıyor. Vatandaşlarımızla sürekli temas halinde olan belediye personellerimize Covid-19 testini yaparak hem personelimizin sağlığını korumayı amaçlıyoruz, hem de personellerimizden kaynaklı muhtemel yayılmanın önüne geçmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Test yapan sağlık personeli Duygu Deniz de, “Bugün burada koronavirüs tedbirleri alınarak Covid-19 testi yapılıyor. Gerekli tedbirlerimizi aldık ve çalışmamızı devam ettiriyoruz. Bu test çalışanlar için çok önemlidir. Umarım hepsi negatif çıkar” dedi.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.