Tatvan Belediyesi'nden el sanatları sergisi

Tatvan Belediyesi bünyesinde açılan kültür ve sanat kurslarında eğitim gören kursiyerler, el sanatları sergisi düzenledi.

Videoyu Aç Tatvan Belediyesi'nden el sanatları sergisi
A
a

Tatvan Yaşam AVM’de açılan sergide; filografi, tezhip, ahşap boyama ve çeşitli el sanatları çalışmaları yer aldı.

Hafta sonu 2 gün boyunca ziyarete açık olacak olan serginin açılış kurdelesi Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy ve eşi Melek Aksoy ile Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Abdulbaki Menteş ve davetliler tarafından kesildi.

Serginin açılışını yapan Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Tatvan Belediyesi bünyesinde açılan onlarca kurstan yüzlerce kursiyerin yararlandığını belirtti.

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy’un eşi Melek Aksoy ise, “Kültür merkezimizde birçok el sanatı kursumuz devam ediyor. Bugün burada kursiyerlerimizin aylardır üzerinde uğraştığı el emeği göz nuru beş yüze yakın eserimizi sergiliyoruz. Açılışımıza katılan bütün davetlilere teşekkür ediyorum. Başarılı çalışmaların yer aldığı sergimize herkesi davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan da sergi ziyaret ederek sergi ve sergideki ürünler ile ilgili Başkan Aksoy'un eşi Melek Aksoy'dan bilgi aldı.

Serginin açılışına Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Abdulbaki Menteş, Bitlis İHH Derneği Başkanı Muzaffer Taşcan, kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.