Ülke genelinden 48 takımın katılacağı ve 21-25 Ekim 2020 tarihleri arasında Gaziantep'te gerçekleştirilecek olan müsabakalara hazırlanan gençler, maç öncesi Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani ile bir araya geldi.

Tamamı Tatvanlı gençlerden oluşan genç sporcular, Gaziantep'ten başarı ile dönmeyi hedeflediklerini ve 2. Lige yükselmeyi amaçladıklarını belirttiler.

Genç sporcuları özel bir işletmede ağırlayan Başkan Geylani, Tatvan Belediyesi Spor Kulübü'nü kısa süre önce kurmalarına rağmen büyük başarılara imza attıklarını söyledi.

Daha iyi bir gelecek için gençlerin yanında olduklarını ifade eden Başkan Geylani, 'Eğitim ve spor başta olmak üzere, gençlerimiz ve çocuklarımızın taleplerine, ihtiyaçlarına cevap olmaya çalışıyoruz. Tatvan Belediyesi Spor Kulübü'nü yaklaşık bir yıl önce kurduk ve bünyesindeki 7 branştan 500 sporcu faydalanıyor. Daya yeni olmasına rağmen hem yoğun katılım var, hem de çok sayıda başarı elde edildi. Şuan ise hentbol erkek takımı sporcularımız ile birlikteyiz. Bu sporcularımız bölgesel ligde başarı sağlayarak şampiyon oldular. Dolayısıyla ikinci lige yükselme gurup maçlarına katılmayı hak kazandılar. Bu takımımızın tamamı Tatvanlı gençlerimizden oluşuyor. Kendilerini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. 21-25 Ekim 2020 tarihleri arasında Gaziantep'te düzenlenecek olan maçlara bir antrenörümüz ve bir idarecimiz nezaretinde 16 sporcumuz katılacak' dedi.

Koronavirüs (Covid-19) pandemisi dönemi nedeniyle antrenman çalışmalarına bir süre ara veren Tatvan Belediyesi Spor Kulübü Hentbol Erkek Takımı'nın, Hentbol 2. Lige Yükselme Maçları dolayısıyla Tatvan Spor Salonu'ndaki antrenmanlarına hız verdiği belirtildi.