Tatvan Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi bölgeye hizmet ediyor

Bölgenin ilk ve tek donanımlı hayvan hastanesine sahip olan Tatvan Belediyesi, tüm bölgeye hizmet ediyor.

Videoyu Aç Tatvan Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi bölgeye hizmet ediyor
A
a

Tatvan Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi ile bölgede bulunan il ve ilçe belediyelerinden gelen talepler doğrultusunda araç ve personel desteği ile sokak hayvanlarına umut oluyor.

2019 yılı içerisinde Tatvan’daki tüm sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerini yapan Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi personellerimiz ayrıca yaralı yabani hayvanlarında tedavisini gerçekleştiriyor.

Doğu Anadolu'da birçok ile hizmet etiklerini de dile getiren Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, Bitlis geneli başta olmak üzere Tunceli, Şırnak, Hakkari, Siirt, Diyarbakır, Batman, Mardin ve bu illere bağlı ilçelerde faaliyet yürüttüklerini söyledi. Başkan Geylani sözlerinin devamında, ‘Donanımlı bir şekilde faaliyetlerini yürüten Tatvan Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’miz sadece kentimize değil, bölgedeki il ve ilçelere de hizmet edecek duruma geldi. Mobil araç ve personellerimiz ile birlikte hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Yaşamın vazgeçilmez ve önemli bir parçası olan gerek yaban hayvanları gerekse sokak hayvanlarına şefkatli ellerimizi her zaman uzatacağız’

‘Hasankeyf'te sokak hayvanlarını yeni yaşam alanlarına taşıdık’

Başkan Geylani, Hasankeyf ilçesindeki sokak hayvanları için ekipleri bölgeye gönderdiklerini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü, ‘Batman’da yapılacak olan Ilısu Barajı’nın tamamlanmasıyla birlikte bir kısmı sular altında kalacak olan Hasankeyf ilçesinde mobil aracımız ve personellerimiz tarafından sular altında kalacak bölgelerde bulunan sahipsiz hayvanları yeni yaşam alanlarına taşıdık’ dedi.
 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.