Tatvan’a 3 yeni hibe araç kazandırıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Tatvan Belediyesi'ne değeri yaklaşık 1,5 milyon lira olan iki çöp kamyonu ve bir arazöz hibe edildi.

Videoyu Aç Tatvan’a 3 yeni hibe araç kazandırıldı
A
a

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’nin talebi ve girişimleri sonucunda belediyeye iki çöp kamyonu ve bir arazöz hibe etti. Daha önce kiralama usulü ile hizmet veren çöp araçları Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’nin hayata geçirdiği tasarruf tedbirleri doğrultusunda belediyenin araç filosuna satın alma ve hibe yolu kazandırıldı. 

17 araç ile Tatvan’da günlük 90 ton çöpün alınarak katı atık tesisine transferinin gerçekleştirildiğini belirten Başkan Geylani sözlerine şu şekilde devam etti. “Göreve geldiğimizde çöp araçlarının kiralama usulü ile belediyemizden aylık bazda giderinin fazla olduğunu ve yaptığımız mali disiplin ve tasarruf tedbirleri doğrultusunda satın alacağımız çöp araçlarının daha avantajlı olduğunu gördük” dedi.

“Kendi imkânları ile çöpünü toplayan belediyeyiz”

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hibe edilen 2 adet çöp kamyonu ve bir adet arazöz için Bakan Kurum’a, Milletvekillerimiz Cemal Taşar ve Vahit Kiler’e teşekkür ederek şu açıklamalarda bulundu. “Belediyelerin en önemli görevlerinden birisi evsel atıkların yani kent çöpünün toplanmasıdır.  Satın alınan ve hibe edilen araçlar ile çöpünü kendi imkânları ile toplayan belediye konumuna geldik. Öncelikle bugün iki tane çöp toplama aracı ve bir arazöz aracını Tatvan Belediyesi’ne hibe eden Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum Beyefendi’ye çok teşekkür ediyorum.”
 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.