Tatvan, Doğu Anadolu Fuarına Hazırlanıyor

> Tatvan 25 Haziran 2018 13:17
Videoyu Aç Tatvan, Doğu Anadolu Fuarına Hazırlanıyor
A
a

Tatvan, bu yıl 50.'si düzenlenecek olan Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fuarı Kültür Sanat Festivaline hazırlanıyor.

            Tatvan Doğu Anadolu Fuarına 1 Temmuz'da Başlıyor
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen fuarın bu yıl 1 – 10 Temmuz tarihleri arasında 50.'sine ev sahipliği yapacak olan Tatvan'da, hazırlıklar devam ediyor. Tatvan Belediyesi tarafından düzenlenecek olan fuar için son hazırlıklar yapılırken, fuara bu yıl yoğun ve geniş kapsamlı bir katılım bekleniyor. Şölen havasında geçmesi planlanan fuarın 50. yılı için şanına yaraşır, geniş kapsamlı bir program hazırlandı. Koray Avcı, Bülent Serttaş, Manuş Baba, Gripin, Derya Uluğ, Ufuk Özel, Maral, Yeni Türkü Grubu ve Ebru Yaşar gibi birçok ünlü sanatçının sahne alacağı fuar organizasyonu kapsamında, ayrıca futbol turnuvası, halk konserleri, halk oyunları yarışması, fotoğraf sergisi, Nemrut yayla şenlikleri, resim sergisi, kitap sergisi, çocuklara yönelik etkinlikler, bisiklet yarışları ve çeşitli spor gösterileri gibi birbirinden farklı birçok etkinlik düzenlenecek. Tatvan ilçesinde bulunan Fuar Kongre ve Sergi Merkezinde düzenlenecek olan fuarın açılışı ise, 1 Temmuz Pazar günü saat 18.00'da yapılacak.

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fuarı Kültür Sanat Festivali ile ilgili değerlendirmede bulunan Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, fuarın 50. yılına özel organizasyon düzenlediklerini söyledi. Fuar için şölen havasında, bol konserli ve bol etkinlik içeren bir program hazırladıklarını kaydeden Başkan Aksoy, "Tatvan Belediyesi olarak her yıl geleneksel olarak düzenlemiş olduğumuz fuarımızı bu yıl 'Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fuarı Kültür Sanat Festivali' adı altında 50.'sini düzenleyeceğiz. Bu sebeple 50. yıla yaraşır, geniş kapsamlı bir program hazırladık. Programımız içerisinde birçok ünlü sanatçının yer alacağı konserler, yarışmalar, gösteriler, turnuvalar, sergiler, şenlikler ve çeşitli spor gösterileri yer alacak. Bu yılki fuarımızda hem ticaret hem sanayi hem de kültür sanat bir arada olacak. Şölen havasında geçmesini planladığımız fuar organizasyonumuz için şu anda davetlerimizi yapıyoruz. Hazırlıklarımızda sona geldik sayılır, son hazırlıklarımızın da tamamlanması ile birlikte Tatvan olarak heyecanla açılışı yapacağımız gün olan 1 Temmuz gününü bekleyeceğiz. Ben bu vesile ile şimdiden tüm halkımızı 1 Temmuz Pazar günü saat 18.00'da yapacağımız açılışı ve bu coşkuya ortak olmaya davet ediyorum" diye konuştu.

 
1000
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
icon
Heybetullah Turan 26 Haziran 2018 16:27

Yapılacak olan fuar etkinliği başta bölgemiz olmak üzere Bitlis il ve ilçeleri tanıtımları açısından önem arzetmektedir.Fakat gerek organizasyon eksikliği gerek fuar giriş alanının anayola yakın olması beraberinde bir takım olumsuzları getirdiğini söylemek icap eder.Girişin tekrar anayol tarafından verilmesi bir çok tehlikeli durumun yaşanmasına neden olacağı kanaatindeyim.Alternatif olarak işletme yolunun kullanılması veya daha farklı bir yolun tercih edilmesi sağlanıp ihtimal olan trafik kazaları ve kalabalık nedeniyle doğacak kargaşalar büyük oranda azalır Anayoldan sadece yaya girişi olmak üzere sivil hatta resmi araçların dahi giriş noktasında park edilmemesine dikkat edilmeli.Şehir içi minübüs hat araçlarınada farklı bir yer tahsis edilip en azından bu etkinlik bitene dek kaldırılması düşüncesindeyim. Sadece öneride kalmasını arzulamayıp dikkate alınması ve uygulamaya geçilmesi beni ve bizleri mutlu edecektir. Sevgi ve saygılarımla Heybetullah Turan

0 84 Cevap Yaz

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Haber İhbarı
Nöbetçi Eczaneler

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.