TATSO’nun Girişimcilik Kursları başladı

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) tarafından, FONS Eğitim, Danışmanlık ve Proje Yönetimi firması işbirliği ile düzenlenecek olan iki ayrı KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Kursu'nun ilki başladı.

Videoyu Aç TATSO’nun Girişimcilik Kursları başladı
A
a

Daha öncesinde düzenlediği eğitim programlarıyla birçok yeni girişimci adayına Girişimcilik Eğitimi veren TATSO bu sayede yeni girişimci adaylarının KOSGEB’in sağlamış olduğu hibe ve faizsiz kredilerinden faydalanmasına imkan sağladı. Bu kapsamda Uygulamalı Girişimcilik eğitimlerine devam eden TATSO bu kez ise 2 yeni kurs için start verdi. Başvurusu tamamlanan ilk kurs için eğitimler başlarken, 24 Aralık’ta başlayacak olan kurs için ise E-Devlet üzerinden başvuru alınmaya devam ediyor.

FONS Eğitim, Danışmanlık ve Proje Yönetimi firmasının Tatvan Adalet Plazadaki eğitim merkezinde KOSGEB Eğitmeni Rahime Yılmaz Acet tarafından verilen ilk kursa girişimci adayları yoğun ilgi gösterdi. Girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme, yaratıcılık egzersizleri ile sorumlu girişimcilik kavramı ve tecrübe paylaşımı gibi başlıca konuların ele alınacağı kurslar 4 gün sürecek olup, kursu başarıyla tamamlayan girişimcilere Girişimcilik Sertifikası verilecek.

Kurs ile ilgili değerlendirmede bulunan TATSO Başkanı Bilal Adabağ, TATSO olarak her birİ 30 kişilik olmak üzere toplam 60 kişi kontenjanlı 2 kurs daha açtıklarını söyledi.

Girişimcileri desteklemek adına ve doğru yönlendirmek amacıyla KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine devam ettiklerini ifade eden Adabağ, “Girişimcileri iş kurmaları konusunda bilgilendirmek, eğitmek, cesaretlendirmek ve desteklemek amacıyla bu yıl bitmeden 2 Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursu daha açtık. Girişimcilik kursu adı altında katılımcılara işletme, finansman, pazarlama, reklam, satış, iş hukuku, kariyer gelişimi ve iş kurma becerileri kazanma konularında 4 gün sürecek olan toplam 32 saatlik eğitim verilecek. Bu kapsamda başvuru süreci tamamlanan ilk kursumuz için eğitimler bu hafta itibariyle başlarken, 24 Aralık’ta başlayacak olan ikinci kursumuz için ise E-Devlet üzerinden başvuru alınmaya devam edilmektedir. İhtiyaç ve talepler doğrultusunda inşallah bu ve benzer kursların açılması için girişimlerimiz devam edecektir. İnşallah bu kursları başarı ile tamamlayacak olan girişimcilerimiz sayesinde yeni girişimlerin önü açılarak, açılacak olan yeni işyerleri ile hem istihdama hem de ekonomiye katkı sağlanmış olacaktır. Ben bu vesile ile kurslarımızın hayırlı olmasını diliyor, yeni girişimci adaylarımıza da gerek eğitimlerinde ve gerekse iş hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.