Losev

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu Bitlis Valisi olarak atandı

Videoyu Aç Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu Bitlis Valisi olarak atandı
A
a

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, Bitlis’in yeni Valisi oldu.

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararıyla Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, Bitlis Valisi olarak atandı.

EROL KARAÖMEROĞLU KİMDİR?

1970 yılında Rize’de doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Rize İlinde, Yüksek Öğrenimini ise Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı.

Kaymakamlık görevine Erzincan Valiliği’nde stajyer Kaymakam olarak başladı. Rize'nin Çayeli İlçesi'nde Kaymakam Refikliği görevi ve Kilis merkezi ile ilçelerinde Mülkiye Müfettişliği teftiş stajında bulundu. İçişleri Bakanlığı’nda yabancı dil kursuna katıldıktan sonra 8 ay süreyle İngiltere'ye gönderildi. Türkiye'ye dönüşte Ordu Ulubey Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu.

84. dönem Kaymakamlık kursuna katılarak, 1997 yılı Temmuz ayında Tokat Artova'da Kaymakam olarak göreve başladı. Sırasıyla Çaykara, İdil, Bozdoğan ve Palu Kaymakamlığı'ndan sonra Batman İli Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. Vezirköprü, Ula ve Şereflikoçhisar Kaymakamlığı sonrasında Altındağ Kaymakamlığı görevini icra etti.

09.06.2020 tarihli ve 2020/274 sayılı karar, 10.06.2020 tarihli 31151 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Sinop Valiliği’ne atanmıştır.

Vali Erol Karaömeroğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.