Siirt'in Yeni Mahallesi'nde bulunan Halid bin Velid Camii, son bir yılda art arda yaşanan hırsızlık olaylarıyla sarsıldı. Cami içindeki güvenlik kamerası kayıt cihazı ve yardım paraları hırsızlar tarafından çalındı. Cami İmamı Musa Doğrusever, hırsızlık olaylarının cemaati ve kendilerini tedirgin ettiğini belirterek, alınan önlemleri anlattı.

Hırsızlar Camide İkinci Kez Soygun Yaptı

Hırsızlar, ilk olarak caminin güvenlik kamerası kayıt cihazını çalarak dikkatleri üzerine çekti. Cami yetkilileri, bu olayın ardından kapı ve pencerelere ek güvenlik önlemleri aldı. Ancak hırsızlar, kilitli pencereleri aşmak için camları kırarak içeri girmeyi başardılar. Caminin içinde bulunan yardım paraları ve diğer eşyaları çalan hırsızlar, kayıplara karıştı.

cami-cematinin-hirsizlarla-basi-dertte-5571af93.webp

7'inci Kattan aşağı düşen 4 yaşındaki çocuk kurtarılamadı 7'inci Kattan aşağı düşen 4 yaşındaki çocuk kurtarılamadı

Cami cemaatinden Adnan Temel, hırsızların daha önce de Cuma günü toplanan yardım paralarını çaldıklarını belirterek, "Eskiden gece bekçileri devriye atıyorlardı ama maalesef son zamanlarda onları göremiyoruz." dedi.

Cami İmamı Güvenlik Talebinde Bulundu

Cami İmamı Musa Doğrusever ise cami çevresinde güvenlik önlemlerinin artırılmasını talep ederek, "En azından cami çevresinde biraz daha önlem alınmasını istiyoruz. Hem cami cemaati hem de biz bu yaşanan hırsızlık olayı nedeniyle tedirginiz. Yetkililerden destek bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

cami-cematinin-hirsizlarla-basi-dertte-f0269646.webp

Cemaat, gece bekçilerinin devriye atması ve emniyet güçlerinden bölgeye daha fazla tedbir alınması talebinde bulunuyor.

Kaynak: İlke Haber Ajansı (İLKHA)