Siirtli çocuklar, Filistin'de işgal rejimi tarafından katledilen çocuklara destek olmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Siirt 14 Eylül İlkokulu'nda bir araya geldi. İlke Haber Ajansı'nın servis ettiğihabere göre; İHH Kadın Kolları tarafından düzenlenen etkinlik, Dünya Çocuk Hakları Haftası kapsamında gerçekleştirildi. Siirtli minikler, Filistinli çocuklara duydukları derin üzüntüyü ve dayanışmayı ifade etmek adına şiirler okuyarak, dünyanın bu zulme nasıl sessiz kaldığını dile getirdi.

14 Eylül ilkokulu bahçesinde toplanan çocuklar, Filistinli kardeşlerinin dünyanın gözü önünde nasıl katledildiğini anlatan şiirler okudu.

Filistinli Çocukların Acısını Hatırlama Çabası!

Etkinliğin organizatörü Fatma Erdemci, çocuklarla birlikte toplandıkları bu özel günde, dünya genelindeki çocuk haklarına dikkat çekmenin yanı sıra, Filistinli çocukların yaşadığı zorlukları hatırlamak amacıyla bir araya geldiklerini belirten Erdemci,

Bu gün burada çok masumane bir şekilde kutlanması gereken ama Filistin'de katledilen çocukların acısını hatırlamak amacıyla çocuklarla bir araya geldiklerini ifade eden Fatma Erdemci, "20 Kasım Dünya Çocuklar günüydü, Evrensel Çocuk Bildirgesine göre bütün çocukların yaşam, barınma, eğitim hakkını yasallaştıran bir günün kutlamasıdır 20 Kasım. Ama maalesef zalim dünyanın gözleri önünde çocuklar katledilirken tek dişi kalmış Batı medeniyeti ve İslam ülkeleri liderleri 3 maymunu oynuyor. Bizler ise bugün buraya çocukların hunharca katledildiği Filistinli çocukların acılarını anma ve anlatmak için burada bir araya geldik." ifadelerinin kullandı.

5e1077e4-6255-481c-adf3-ded109e1491e-min.jpg

"Hunharca katledildiği Filistinli çocukların acılarını anma ve anlatmak için burada bir araya geldik"

Devasa yüreklere sahip Filistinli çocukların bize dini, dava bilincini, aidiyeti yeniden öğrettiğini ifade eden Erdemci, sözlerini şu şekilde tamamladı:

7'inci Kattan aşağı düşen 4 yaşındaki çocuk kurtarılamadı 7'inci Kattan aşağı düşen 4 yaşındaki çocuk kurtarılamadı

"Biz o küçücük Filistinli minik yüreklerin sesi olmak için bir aradayız. Onlar gibi küçük bedenlerin ama devasa yüreklerin selamlarını, dualarını gönderiyoruz. Filistin'in güzel çocuklarına, o zulme maruz kalmış devasa yüreklere sahip, bize dini, dava bilincini, aidiyeti yeniden öğreten, her birini dinlediğim ve izlediğimde kendimden, yaşımdan, birikimlerimden utandığım o güzel çocuklara buradan Siirt'ten Siirtli çocuklardan dua ve selam gönderiyoruz. Biz bu günkü Dünya Çocuk Hakları haftasını bir acıyla andık. Rabbimden ümidim; Filistin'in, Kudüs'ün özgürleşmesi KASSAM mücahidlerinin, Filistin direnişinin zalimlere, azınlık ama güçlü imanlarıyla hâkim geldikleri gün 20 Kasım'ı kutlamak nasip olsun, Filistin davasını tebessümle anlatmak dileğiyle."

Kaynak: İlke Haber Ajansı (İLKHA)