Siirt'te Trafik Kazası: Minibüs ile Hafif Ticari Araç Çarpıştı, 1 Yaralı Siirt'te Trafik Kazası: Minibüs ile Hafif Ticari Araç Çarpıştı, 1 Yaralı

Siirt'in Pervari, Eruh ve Şirvan ilçelerinde meydana gelen yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yollar, Siirt İl Özel İdare ekiplerinin koordineli çalışmaları sayesinde tekrar ulaşıma açıldı. Yüksek rakımlı köylerde etkili olan kar yağışı, özellikle ulaşımın zor olduğu bölgelerde sıkıntı yaratmıştı.

Karlı Yollar İçin Hummalı Çalışma Yürütüyor

İl Özel İdare ekipleri, kar nedeniyle kapanan köy yollarını açmak için hummalı bir çalışma yürüttü. Özellikle kar kalınlığının fazla olduğu noktalarda karla mücadele ekiplerinin çabalarıyla yollar temizlenerek ulaşıma açıldı.

3-ilcenin-yolu-acildi.webp

Ekipler, ulaşımın yeniden sağlanmasının ardından vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Araç kullanırken zincir, takoz, çekme halatı gibi tedbirleri almalarını öneren ekipler, trafiğe çıkacak sürücülerin güvenliği için gerekli önlemlerin alınmasının önemine vurgu yaptı. Siirt genelindeki karla mücadele çalışmaları, bölgedeki yaşamı olumsuz etkileyen kış koşullarına karşı devam ediyor. (İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)