Sevindiren Haber Yolalan Beldesinde İnan ve Çabuk aileleri barıştırıldı

Yolalan Beldesinde bir kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın ardından husumetli olan İnan ve Çabuk aileleri arasındaki husumet barışla sonuçlandırıldı.

Videoyu Aç Sevindiren Haber Yolalan Beldesinde İnan ve Çabuk aileleri barıştırıldı
A
a

            Yolalan Beldesinde İnan ve Çabuk aileleri barıştır…
İnan ve Çabuk aileleri arasında bir süredir devam eden husumet kanaat önderleri ve kentin ileri gelenlerinin araya girmesiyle barışla noktalandı. 

Çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen barış töreniyle aralarında husumet bulunan iki aile mensupları bir birleriyle helalleşerek husumeti sona erdirdi.

Yolalan Beldesi Camii'nde düzenlenen barış programı, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Vali Oktay Çağatay, burada yaptığı konuşmada, Bitlis'in havasına iklimine yakışmayan bu durumun çözüme kavuşarak, güzel sonuçlandığı için mutluluk duyduğunu, bu mefhum olayın çözüme kavuşmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Program sonunda iki ailenin fertleri, Kur'an-ı Kerim'in altından geçtikten sonra salavatlar eşliğinde tokalaştı.

Barış programına Vali Oktay Çağatay, eski Bakan Edip Safter Gaydalı, Bitlis milletvekilleri Vahit Kiler ve Cemal Taşar, Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, belediye başkanları, kanaat önderleri, Çabuk ve İnanır aileleri ile vatandaşlar katıldı.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.