Serêkaniyê'de YKK Bayrağı Asıldı

Serêkaniyê'de 16 Temmuz tarihinde başlayan şiddetli çatışmalar yerini dünden bu yana sessizliğe bırakırken, kontrolü elinde bulunduran YPG, kentin en yüksek binalarından biri olan Tahıl Ofisi binasına Yüksek Kürt Konseyi bayrağını astı.

A
a

Serêkaniyê kentinde YPG ve El Nusra mensupları arasında başlayan şiddetli çatışmaların 4'üncü günü olan 19 Temmuz'da, daha önceden denetimlerine aldıkları Rojava Ceylanpınar Sınır Kapısı ve çetecilere ait stratejik noktalara sarı, kırmızı ve yeşil bayraklar ile YPG bayrakları asılmıştı.
 
YPG güçleri, "Rojava devriminin" birinci yıldönümüne de, Serêkaniyê kentinin en yüksek binası olan ofis binasının tepesindeki Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) ait bayrağı indirip, YPG bayrağını asarak girmişti. Çatışmaların 11'inci gününde kentin kontrolünü tamamıyla elinde bulunduran YPG, kendi bayrağı yerine Yüksek Kürt Konseyi (Destaya bilind a Kurd) bayrağını Tahıl Ofisi binasına astı.
 
Öte yandan, Serêkaniyê'de YPG ve El Kaide'ye bağlı El Nusra Cephesi arasında devam eden şiddetli çatışma sesleri dünden bu yana yerini sessizliğe bıraktı. 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.