1- Başta ülkemiz, bölgemiz ve ilimiz bağlamında seçim atmosferine girdiğimiz bu günlerde bitlishaber13.com sitemizin yayın politikası ve takınacak tavrın, objektif olacağını ifade ediyoruz.
2- Ülkemiz, bölgemiz ve ilimiz Bitlis ve ilçelerini yakından takip ettiğimiz, bu uğurda yaptığımız haberler ve paylaşımlarda bulunduğumuz sosyal paylaşımların ayrıca, atılan her adımın dengeli, isabetli ve pozitif olgu taşımasına özen gösterdiğimiz tutum ve davranışlarımızda seçim döneminde herhangi bir değişiklik olmayacağı, pozitif ayrımcılık alanında ilimiz ve ilçelerimiz her zaman öncü sırada olacağını ifade ediyoruz.
3- Türkiye'nin temel sorunlarına ışık tutan, kafa bulandırmaktan çok netleştirme çabasıyla haber yapma anlayışımızı sürdüreceğimizi, seçim döneminde bu özverinin devam edeceğini ifade ediyoruz.
4- Her seçim döneminde olduğu gibi, medya ve basın üzerinde oldukça fazla bir baskı oluşmaktadır. Bu baskıların başında 'şuna fazla yer veriyorsunuz, şuna az yer veriyorsunuz' diye şikayetler çoğalmaktadır. Bu baskı ve şikayetleri olabildiğince her seçim döneminde gördük ve olabildiğince en iyi dengeyi sağlamayı amaçladığımızı ifade ediyoruz.
5- Demokrasi ve adalet anlayışına binaen, herkesin eşit koşullarda temsil ve kendini ifade edebileceğine inandığımız, bu vesile ile eşit mesafede haber yapma ve tanıtma pratiğimizin seçim dönemi boyunca bu hususta devam edeceğini ifade ediyoruz.