Bitlis Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından, BEÜ kampüsündeki merkezi konferans salonunda düzenlenen programa katılan sanatçı Metin Şentürk, öğrencilerle söyleşi yaptı, mini bir konser verdi.

Katar'dan programa telefonla bağlanarak öğrencileri selamlayan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da, bu tür buluşmaların ve çalışmaların anlamlı olduğunu söyledi.

Faaliyetlere katılan öğrencilere teşekkür eden Kasapoğlu, 'İnşallah bundan sonra talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda gençlerimizle beraber olmaya devam edeceğiz. Hem sınavlarında hem de bundan sonraki faaliyetlerinde herkese başarılar diliyorum' dedi.

Programda kısa bir konuşma yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Bilal Elkatmış ise, 'Öğrencilik hayatınızda ve günlük yaşamınızda bu tür aktivitelerin motivasyonunuzu artıracağına inanıyoruz. İnşallah daha çok etkinlikler hazırlayarak devamını sağlayacağız. Bu kapsamda gerek bakanlığımızın tüm tesislerinde gerekse üniversitemizin her alanında sizler için bütün imkanları seferber edilerek aile ortamını aratmayacak organizasyonlara ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz. Gönlü güzel ender sanatçılarımız arasında bulunan ülkemizin yetiştirdiği önemli ses sanatçısı Metin Şentürk'ün güçlü yorumunu büyük bir keyifle dinlemenizi diliyorum. Bu güzel gecede bizi yalnız bırakmayan tüm katılımcılarımıza teşekkür ederim' dedi.

Hediyelerin verilmesiyle son bulan programa, BEÜ Rektör Yardımcısı Mustafa Atlı, bazı kurum müdürleri, akademisyenler, üniversite ve lise öğrencileri ile davetliler katıldı.