Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazetede yayımlanan karara göre Sağlık Bakanı Fahreddin Koca'nın  yerine Prof. Dr. Kemal Memişoğlu getirildi. Bu sabah saatlerinde Sağlık Bakanlığın'da düzenlenen devir teslim töreni ile  Prof. Dr. Kemal Memişoğlu görevi devir altı.

Sağlık alanında yürrüttüğü çalışmaları anlatan Koca, törende yaptığı konuşmalarda şu ifadelere yer verdi: "10 Temmuz 2018’de göreve geldim. Görevime bazı ilkelerle geldim. Bunlardan biri, akla ve bilgiye hürmettir. Bir diğeri; dayanışma ruhu ile çözüme dahil olmak isteyenleri, buna dahil etmektir. Bundan hareketle, duruşu, düşüncesi her ne olursa olsun, bütün vatandaşlarımızı kuşatacak, hizmet anlayışını benimsedim. Bir diğer ilkem, iletişime açık olmak, iletişim içinde kalmaktı. Prensip olarak; zamanında verilmiş cesur kararların, gereklerini yapmaya çalıştım. Şehir Hastaneleri konusundaki çabam, bunlar arasındadır." dedi. 

DSÖ'den Uyarı: Maymun Çiçeği Virüsünün Şimdiye Kadarki En Tehlikeli Varyantı Yayılıyor DSÖ'den Uyarı: Maymun Çiçeği Virüsünün Şimdiye Kadarki En Tehlikeli Varyantı Yayılıyor 

Muhabir: (Vedat Çelebi)