Sadettin Aka'nın cenaze törenine yoğun katılım

Softmedya Yazılım Web Reklamı
Videoyu Aç Sadettin Aka'nın cenaze törenine yoğun katılım
A
a

Türkiye Cumhuriyeti Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu (ICAO) Daimi Temsilcisi Suat Hayri Aka'nın babası Sadettin Aka'nın Bitlis’teki cenaze törenine, milletvekillerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.


Sadettin Aka'nın cenazesine katılmak üzere AK Parti milletvekilleri Binali Yıldırım, İsmet Yılmaz ve Ahmet Arslan havayoluyla Muş’a ve oradan da karayoluyla Bitlis'e geldi. Bitlis'in Tatvan ilçesindeki Aka ailesinin evini ziyaret ederek taziyelerini ileten milletvekilleri, İbadullah Camisi'nde Cuma namazı ve cenaze namazına katıldılar. Namaz sonrası Sadettin Aka'nın cenazesi defnedilmek üzere Ahlat ilçesindeki Kalender Mezarlığı’na götürüldü.

Dualar eşliğinde toprağa verilen Aka'nın cenaze töreninde konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, çalışma arkadaşı Suat Hayri Aka'nın babasını hakkın rahmetine yolcu ettiklerini söyledi.

Binali Yıldırım, "Allah mekanını cennet eylesin. Taksiratını affetsin. Biz de böyle bir günle karşı karşıya geldiğimizde Rabbim rahmetiyle muamele eylesin. O artık uhre aleminde biz dünya alemindeyiz. Hepimiz şunu iyi biliyoruz. Hepimiz bu dünyada misafiriz. Asıl gideceğimiz yer uhredir, ahirettir, aynen bir yolculuk gibi. Yolculukta nasıl bir ağaç gölgesinde biraz dinlenme mesafesinde kalıyorsak, dünya hayatını da Allah'ın Resulü böyle tarif ediyor. Değerli Aka ailesine başsağlığı diliyorum. Allah sabır versin. Kalanlara hayırlı ömür versin. Sadettin amcanın da mekanı cennet olsun. Cemaatten de Allah razı olsun" dedi.

Aka ailesine başsağlığı dileğinde bulunan milletvekilleri, tekrar Tatvan ilçesine geldiler. Tatvan Belediyesi’ni ziyaret eden milletvekilleri, Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani'den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Cenaze törenine, AK Parti Bitlis Milletvekilleri Cemal Taşar ile Vahit Kiler ve HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, Devlet Eski Bakanı Edip Safter Gaydalı, Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Zeki Ergezen, Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Bitlis Eren Üniversitesi Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Ahlat Kaymakamı Erkan İsa Erat, Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, ilçe ve belde belediye başkanları, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.