Losev

Riot Games'ten Valorant kapalı beta sürümü yayında

Videoyu Aç Riot Games'ten Valorant kapalı beta sürümü yayında
A
a

Riot Games tarafından geliştirilen, 5'e 5 mücadeleye sahne olacak FPS oyunu Valorant'ın kapalı beta sürümü aralarında Türkiye'nin de bulunduğu ülkelere açıldı.

Valorant bir FPS oyunu, yani first person shooter. Oyun 5'e 5 olarak iki takım arasında oynanıyor. Ancak karakter temelli bir oyun, yani oyunda her karakterin farklı yetenek ve özellikleri var. Bu da takım olmanın gereklerinin yerine getirilmesi gereken bir oyun olarak ortaya çıkıyor.

Yeni çıkan ve kısa sürede popüler olan Valorant oyunu için oyun parası almak istiyorsanız SadeceON sitesine göz atmanızda fayda var. Sitede valorant VP fiyatları gayet makul, güvenli ödeme altyapısıyla beraber bir çok ödeme yöntemi de bulunuyor. Siz de valorant dışında zula, pubg, wolfteam gibi bir çok oyunla ilgili hizmete Sadeceon sayesinde kavuşabilirsiniz. Hemen ucuz Valorant VP fiyatları için Sadeceon sitesini ziyaret ederek bu avantajlı paketlerden faydalanabilirsiniz.

Valorant, ilk bakışta Counter-Strike ile ciddi benzerlikler gösteriyor. Aslında tutan bir konseptin denendiği aşikar ve bu bir sır değil. Riot Games tecrübesi kendisini karakter özellikleri konusunda kendisini konuşturmuş. Grafikler de dikkat çekici. Kapalı beta ile birlikte oyunun ciddi reklamının yapılmaya başlandığını söylememiz mümkün. Twitch yayıncıları daha şimdiden canlı yayınlara oyunu konuk etmeye başladı. Bunun yanı sıra, pek çok profesyonel oyuncu artık Valorant oynayacağını açıklıyor ve Valorant takımları hızla oluşturuluyor. Daha şimdiden pek çok profesyonel CS: GO, Overwatch ve PUBG oyuncusu, Valorant oynamaya başlayacağını duyurdu. 

Oyunun eSpor öğelerini barındırıyor olması ve arkasında Riot Games'in olması, gelecek ödüllü turnuvaların habericisi. Bu yüzden eSpor takımları da oyuna gösteren ilgiyi göstermiş ve aynı zamanda sponsorların da iştah kabarıyor. Oyunun kapalı betası tüm dünyada sadece Avrupa, ABD, Kanada, Rusya ve Türkiye'de kullanıma açık olacak. Bu açıdan Türkiye'nin Riot Games'in önemli bir pazar ülke olduğunu tekrar görüyoruz. Oyunda Türkçe desteği de olacak. Kapalı betaya katılım için oyuncular bu adresi ziyaret edebilir. Kapalı betaya katılmak isteyen kullanıcıların Twitch hesaplarını Riot Games hesaplarıyla eşlemeleri gerekiyor.

Valorant oyununu oynamak ve indirmek tamamen ücretsiz. Ancak Riot Games, oyun içi öğelerin satışını gerçekleştirecek. Karakter kıyafetleri ve oyunda kullanılan silahların kaplamaları ücret karşılığında satılacak. Bu da Riot Games'e önemli bir gelir kapısı yaratacak, tıpkı League of Legends'da olduğu gibi. Oyunun piyasaya çıkış tarihi ise 2020 yaz olarak telafuz ediliyor. 

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.