Bitlis Eren Üniversitesine, Hakkari Üniversitesinden yatay geçiş ile gelen Uğur Yakın isimli öğrenci, sosyal medya hesabından, '' Bitlis Eren Üniversitesinde ilk günüm çok sıkıcı ve yalnız geçti.

İnşallah bundan sonra böyle geçmez umut ediyorum'' diye attığı tweet üzerine, öğrenciye Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş sosyal medyadan cevap vererek ''Uğur kardeşim yalnız değilsin yarın seni çaya bekliyorum.'' diye cevap verdi.Bitlis Eren Üniversitesi öğrencisi, davet üzerine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Rektör Prof. Dr. Elmastaş: ''Biz de öğrenciydik, üniversite okuduk. Yurtlarda kaldık. Sizin bir derdiniz varsa, biz de bunu kendimize dert ediniyoruz. Öğrencilik süreçlerini çok iyi biliyoruz. Yaptığımız her şey öğrencilerimiz için. Elimizden geldiğince sorunlarınızı dinleyip çözümler üretmek istiyoruz. Öğrencilerimizin her türlü problemlerinde yanlarında olmayı sürdüreceğiz. ' dedi.

Öğrenci Uğur Yakın ise ''Rektör hocamızın cevap vermesini hiç beklemiyordum bu durum çok hoşuma gitti ve beni çok sevindirdi. Sayın Rektörümüz beni çay içmeye davet etti. Rektörümüze ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ederim'' dedi.

Ziyaret sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Necmettin Elmastaş öğrenci Uğur Yakın'a çeşitli hediyeler verdi.