Tatvan’da Muay Thai Galası düzenlendi Tatvan’da Muay Thai Galası düzenlendi
Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında hayata geçirilen 'Genç Umutlar Projesi' Tatvan'da tüm hızıyla devam ediyor. İlçedeki çocuk ve gençlerin suç ortamlarından uzaklaştırılması, kötü alışkanlıklardan korunması, kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sunulması amacıyla hayata geçirilen projenin faaliyetleri kapsamında, polis ekipleri tarafından ilçeye bağlı Göllü Köyü Ortaokulu, Çanakdüzü Köyü Ortaokulu, İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu, Hüsnü M. Özyeğin - Deniz Süren Ortaokulu ve Yoncabaşı Köyü Ortaokulu olmak üzere toplam 5 köy okulundaki öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bin adet Temel Eser ve Türk Klasikleri'nden oluşan hikaye ile roman kitapları dağıtıldı. Proje kapsamında ayrıca öğrencilere hediyeler verildi ve okuma şenlikleri düzenlendi.

Tatvan İlçe Emniyet Müdürü Tuncay Aygün ve Tatvan İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer ile birlikte, Yoncabaşı Ortaokulu'nu ziyaret ederek kitap dağıtımına katılan Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, öğrencilerin yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılandı.

Sınıfları ziyaret ederek öğrencilere kısa bir konuşma yapan Kaymakam Özkan, 'Polis arkadaşlar hep suç işleyenlerin peşinden koşmuyorlar ve zaman zaman sizin yanınızda oluyorlar. Bazen evlerde çocukları ziyaret ediyorlar. Bazen de gençlere resim, bağlama ve benzeri kurslar veriyorlar. Dolayısıyla sizler ve bizler ne kadar çok hayatın içindeysek, onlar bizden bir adım önde hayatın içindedirler. Bugün de burada size kitap dağıtıp hediyeler verecekler. Polis ablaları ve polis abilerimizi alkışlayıp teşekkür ediyoruz' dedi.

Tatvan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından ÇOGEP kapsamında bir proje yürüttüklerini belirten komiser yardımcısı Ayşe Gizem Buyuran, proje hakkında bilgi vererek, 200'er adet olmak şartıyla toplam 5 köy okulunda kitap dağıttıklarını ve bu durumun çocukları çok mutlu ettiğini söyledi.

Polislerin kitap hediye ettiği Yoncabaşı Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Zeynep Aygün ise, 'Polis ablalarımız ve abilerimiz bizlere kitap verdiler. Biz bu kitapları okuduktan sonra arkadaşlarımızla değiştireceğiz. Bize destek oldukları için onlara çok teşekkür ediyoruz' şeklinde konuştu.

Okulun 7. sınıf öğrencilerinden Rojhat Davaz da, mutluluğunu dile getirerek polislere teşekkür etti.

Okul Müdürü M. Rakıb Ece ise, 'İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri okulumuzu ziyaret etti. Polislerin sadece suçluların peşinde koşmadığını göstererek, öğrencilerimize kitap dağıttılar. Öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu.

Kitap dağıtımının ilçe merkezindeki okullarda da devam ettiği, ayrıca proje kapsamında farklı etkinlik ve faaliyetlerin de gerçekleştirileceği belirtildi.