Norşin'de Kaçak Elektrik Denetimi

Vedaş'ın özelleştirilmesinin ardından başlatılan iyileştirme çalışmaları kapsamında önce eski saatler yenilendi.

A
a

Vedaş'ın özelleştirilmesinin ardından başlatılan iyileştirme çalışmaları kapsamında önce eski saatler yenilendi. Daha sonra kuruma borcu bulunan abonelerin geçmişe dönük faizlerini affeden şirket yetkilileri, son olarak Bitlis ve bölgesinde yüzde 45'lik kaçak kullanımın önüne geçmek için çalışma başlattı. Güroymak İlçesi'nde sabahın erken saatlerinde çalışmalarına başlayan 75 kişiden oluşan 32 ayrı kaçak denetim ekibi, işyerlerinde ve evlerde denetime çıktı.
 
Amaçlarının daha kaliteli hizmet vermek olduğunu söyleyen VEDAŞ Bitlis İl Müdürü Faruk İşlek, vatandaşların da kendilerine yardımcı olmaları durumunda bölgedeki elektrik sorunlarını kısa sürede çözeceklerini söyledi. Bölgede kaçak kullanımın önüne geçmek için çalışmalrını sürdüreceklerini belirten İşlek, "Bölgemiz ekonomisine büyük zarar veren ve aylık 5 milyon TL'yi bulan kaçak kullanımın önüne geçmek için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz" dedi.
 
Açıklamaların ardında Güroymak ilçesinde ekipler bin 500 abonenin saatini ve tesisatını denetledi. Yapılan denetimler sonucunda kaçak kullandığı tespit edilen aboneler uyarı gönderilerek kısa sürede saatlerini ve tesisatlarını değişmeleri istendi.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.