Bitlis'in Mutki ilçesi ile Muş'un Hasköy ilçesini birbirine bağlayan karayolunda başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle karayolları ekipleri harekete geçti. Kentte akşam saatlerinde etkisini artıran kar yağışı, özellikle yüksek kesimlerde ulaşımı olumsuz etkiledi. Bu durumun önüne geçmek amacıyla karayolları ekipleri, Mutki-Hasköy bağlantı yolunda karla mücadele çalışmalarını başlattı.

Muş'ta gökyüzünde İnsanı andıran cisim görenleri şaşkına çevirdi Muş'ta gökyüzünde İnsanı andıran cisim görenleri şaşkına çevirdi

Karlı Hava Şartlarında Yol Bakım Çalışmaları Sürüyor

Sürücülerin güvenli bir şekilde seyahat etmeleri için kar küreme ve tuzlama çalışmalarının hızla devam ettiği belirtildi. Yetkililer, olumsuz hava koşullarının sürdüğü bu dönemde sürücülerden dikkatli olmalarını ve gerekli tedbirleri almalarını istedi.

mutki-ve-musu-birbirine-baglayan-yolda-karla-mucadele-basladi.jpg

Özellikle kar yağışının etkili olduğu bölgelerde karla mücadele ekiplerinin ulaşım güvenliğini sağlamak adına gece gündüz çalışmalarını sürdürdüğü vurgulandı. Karayolları ekipleri, vatandaşları olası olumsuzluklara karşı bilgilendirmeye devam ederken, ulaşımın aksamaması için titizlikle çalışmalarını sürdürüyor. (İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)