Muş'un Savaşçılar köyünde, uzun yıllardır besicilik yapan Raif Korkmaz ve ailesi sıra dışı bir doğumla karşı karşıya kaldı. Korkmaz'a ait keçi, sağ arka ayağı olmayan bir oğlak dünyaya getirdi. Bu olay köyde büyük ilgi uyandırdı.

mutki-fotoshop-2024-02-22t150750-295.jpg

Oğlak'a Pamuk İsmi Verildi

Köylülerin ve çocukların merakla izlediği oğlak, Korkmaz ailesi tarafından "Pamuk" ismiyle anılmaya başlandı. Şaşkınlıkla karşılanan bu durum karşısında aile, oğlakla özenle ilgileniyor. Besici Korkmaz ve kızı Damla Nur Korkmaz, oğlağa evlerinde kaşıkla süt vererek bebek gibi bakımını üstleniyor.

Köy halkı, Korkmaz ailesinin bu örnek davranışını takdir ederken, oğlakla ilgili destek olmaya çalışıyor. Pamuk, köydeki çocukların ve köylülerin ilgi odağı haline gelmiş durumda.

mutki-fotoshop-2024-02-22t150729-760.jpg

Muş'ta gökyüzünde İnsanı andıran cisim görenleri şaşkına çevirdi Muş'ta gökyüzünde İnsanı andıran cisim görenleri şaşkına çevirdi

"Oğlak maskotumuz ve ilgi odağımız oldu"

İlk kez böyle bir olayla karşılaştığını söyleyen Korkmaz, her gün düzenli olarak oğlağı beslediğini ve sağlık durumunu yakından takip ettiğini belirterek, "Oğlağın 3 ayağının olduğunu sabah fark ettik. Gece fark edemedik. Sabah süt emerken baktım oğlak ayakları üstünde duramıyor. Sonra 3 ayaklı olduğunu görünce şok olduk. 30 yıldır besicilik yapıyorum, daha önce böyle bir hadiseyle karşılaşmamıştım. Oğlak maskotumuz ve ilgi odağımız oldu. Çocuklar seviyor. Komşular merak edip gelip bakıyor. Biz de seviyoruz. İsmini 'Pamuk' koyduk. Ailemizin yeni üyesi. Oğlak diğer hayvanların arasında yapamadığı için bizde evde bakıyoruz. Oğlağa bir bebek gibi bakıyoruz, süt veriyoruz. Çocuklar ilgileniyor, ben ilgileniyorum. Üşümesin diye oğlağı sobanın yanında besliyoruz. İnşallah büyüteceğiz" dedi.

mutki-fotoshop-2024-02-22t150616-905.jpg

3 ayaklı oğlağa büyük sevgi besleyen Damla Nur Korkmaz da, "Oğlak, gece ahırda doğdu. Sabah baktık üç ayağı var. Çok şaşırdık ve sonra eve getirdik. Evde süt vererek bakmaya çalışıyoruz. Çok seviyorum. Sabah kalkınca besliyorum. İsmini 'Pamuk' koyduk, çok şirin. Okuldan çıkarken Pamuk'a geliyorum” ifadelerini kullandı. (İHA)

mutki-fotoshop-2024-02-22t150554-030.jpg

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)