Bitlis'in Tatvan ilçesinde uzun yıllar beden eğitimi öğretmenliği, idarecilik ve Ahlat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü görevinde bulunan Murat Ak, vekaleten görevlendirildiği Tatvan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü'nde göreve başladı.

Çalıştığı kurum ve görevlerde halkı ve gençleri sporla buluşturmak için ellerinden gelen çabayı gösteren Murat Ak, spor faaliyetleri alanında Tatvan'da güzel çalışmalar yürüteceklerini belirtti.

Tatvan Kapalı Spor Salonu'ndaki kursları ziyaret eden ve spor faaliyetleri ile ilgili çalışmaları inceleyen Tatvan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Murat Ak, kurlar hakkında bilgi vererek şunları söyledi;

Vatandaşları ve özellikle gençlerimizi sporla buluşturmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda açmış olduğumuz voleybol, hentbol, tekvando, atletizm, basketbol, kick boks, muay thai, futbol ve judo kurslarımız devam ediyor. Ayrıca, Polis Meslek Eğitim Merkezi sınavlarına katılacak gençler ve beden eğitimi öğretmenliği sınavlarına hazırlanan öğrenciler burada açılmış olan kurslardan faydalanıyor. İnşallah, ilçemizde spora katılım sayısını daha çok fazlalaştıracağız.