VEDAŞ İçin Dijital Atölye Sistemiyle Eğitimde Yeni Dönem Başladı VEDAŞ İçin Dijital Atölye Sistemiyle Eğitimde Yeni Dönem Başladı
Van'dan karayoluyla Bitlis'e gelen Meral Akşener ve beraberindeki heyet, il merkezindeki esnafı ziyaret ederek, sorunlarını dinledi. Daha sonra Ulu Cami önünde toplanan vatandaşlara ve esnafa hitap eden Akşener, 20 Ocak 2020'den bu yana il il, ilçe ilçe dolaşarak esnaf ziyareti gerçekleştirdiklerini belirtti.

Esnafın bu ülkenin bel kemiği olduğunu söyleyen Akşener, 'Bana hiç kimse neden esnafı geziyorsun diye sormadı. Ölçümüz hep şu olmuştur, başladığım günden itibaren esnaf bu ülkenin bel kemiğidir. En büyük istihdamı esnaf yaratır. İşte bugün buraya yine esnaf için geldim. Ama esnafa nasılsınız diye sormak için değil, dükkanları yıkılan esnafa yapılan haksızlıkları kamuoyuna duyurmak için geldim' dedi.

Buraya siyaset yapmaya değil, esnafa destek çıkmaya geldiklerini belirten Akşener, 'Ben Bitlis'e çok fazla gelip giden bir politikacıyım. Çarşı merkezindeki esnafın sorunlarını ilk defa bugün duydum. Dükkan sahiplerinin inancı da şu, Sayın Cumhurbaşkanının ve ilgili bakanların bu işten haberi olmadığına dair. İşte ben buradayım. Şu andan itibaren Türkiye'de 7'den 70'e herkes bu olayı duyacak. Sayın Erdoğan da, bakanları da duyacak. Bitlis'te canı yanan esnafların sesini duyuracağıma söz veriyorum. Bu olayın çok sıkı takipçisi olacağım. Öyle gürültü çıkaracağım ki duymayan kalmayacak' diye konuştu.

Akşener, konuşmasının ardından Güroymak ve Tatvan ilçelerinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Editör: Haber Merkezi