Meral Akşener: İnsanın evinde olması kadar güzel bir şey yoktur

Videoyu Aç Meral Akşener: İnsanın evinde olması kadar güzel bir şey yoktur
A
a

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kocaeli’nde 28. Dönem Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine yönelik mitinglerine Kocaeli’nde devam etti

Akşener, Mansur Yavaş ve Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Kocaeli’nde kendilerini karşılayan kalabalıkta vatandaşlara seslendi. “Doğduğum şehirde olmak nasıl güzel bir his anlatmam mümkün değil. İnsanın evinde olması kadar güzel bir şey yoktur. Burada olduğumuz için, beraber olduğumuz için inanılmaz mutlu ve heyecanlıyım’’ diyerek sözlerine başlayan Akşener, kalabalığa teşekkür ederek konuşmasına devam etti. Kalabalıklardan gelen; “Başbakan Meral” sloganına ilişkin konuşan Akşener pazarlıkla değil, helal oylarla başbakan olacağını vurgulayarak; ‘’Alacaksınız ‘Evet’ mührünü; bir tanesini Kemal’e vuracaksınız, bir tanesini de Meral’e vuracaksınız” dedi.

Konuşmasına savaşa değil, seçime gidildiğini vurgulayarak devam eden Akşener; ‘’Senelerdir seçim yaparız. Bu derece pis bir dilin, bu kadar kötü cümlelerin, bu kadar iğrenç; insanları birbirine düşüren bir sistemin olduğu bir seçime ilk defa gidiyoruz. Seçim bir bayramdır.’’ dedi.

“İYİ Partililerin tamamı, CHP’lilerin birer tanesi, söz mü?”
14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı için Kılıçdaroğlu’na oy isteyen Akşener; “Tabii ben kendi partime de oy isteyeceğim. CHP’liler beni affedin ama sizden de birer tanecik isteyeyim bari. CHP’lilere saygım sonsuz, vereceksiniz oylarınızı partinize ona itirazım yok. Ama birer tanecik ben alabilir miyim? Her evden bir tanecik alabilir miyim? Peki, İYİ Partililerin tamamı CHP’lilerin birer tanesi. Söz mü?” diyerek İYİ Parti’ye de oy istedi. AK Parti tarafından gelen söylemlere ilişkin Akşener; “Bütün bunlar ne biliyor musunuz? Sizi çırak çıkarmak için yapılan hırsızlıkları, yapılan haksızlıkları örtmek için yapılan kutuplaştırmalar, düşmanlaştırmalardır” dedi. Ankapark’taki yolsuzluğu hatırlatarak konuşmasına devam eden Akşener; ‘’Jeliboncu arkadaş var Ankara’da. Sevgili gençler, bu jeliboncu arkadaş niye bu kadar bu dinozora düşkün? Niçin böyle? Ya o parkı gördüm çocuklar. Ne kadara yapılmış biliyor musunuz? 16 milyar lira. 3 kişinin cebine gitmiş. Sen KYK borcu olan kardeşim, evladım siz aç uyuyun; 16 milyar lirayı cebellezi etsinler.’’

Süleyman Soylu’nun son açıklamalarına ilişkin konuşan Akşener; “Adam erkek erkeğe evliliğe takmış kafayı. Bugün itibarıyla yeni bir şey daha var. Erkekler ve hayvanlar evleniyormuş. Onca iş içinde gelinen nokta bu mu ya? Bu nasıl bir duygu, bu nasıl bir düşünce, bu nasıl bir psikoloji? Ben Türkiye’deki tüm psikiyatristleri bu arkadaşları muayene etmeleri için çağırıyorum.’’ dedi.

AK Parti cenahından Millet İttifakı’na yönelik söylemlere ilişkin konuşmasına devam eden Akşener, kalabalığa şu sözlerle seslendi: “Aziz milletim, değerli hemşerilerim, sevgili gençler. Artık bunlar kafayı yedi. Allah aşkına oylarınızla şunları bir an evvel emekliye sevk edelim. Allah rızası için canınızı kurtaralım, sizi kurtaralım sizi. Gidiyoruz gümbürtüye.”

SÖZ MÜ?
Vatandaşların pankartlarını okuyarak konuşmasına devam eden Akşener; “Kadın cinayetlerini durduracağız. Söz mü? Söz. ‘Demokrat mı diktatör mü?’ Elbette demokrat. Kızım, canım çıktı demokrasi için. Mühendis, mimar, şehir planlayıcısı atama; söz mü? 50 bin söz mü? Ben söz veriyorum bak. 13. Cumhurbaşkanı’ndan söz alın. Ben söz verdim gitti” dedi. Birlikte başarma vurgusuyla konuşmasına devam eden Akşener, vatandaşlara şu sözlerle seslendi: “Bir şeyi birlikte başaracağız, o da şudur. Adaletin, yargının; bağımsız, korkusuz, objektif, vicdanıyla karar veren bir yapı hâline getirilmesi. Savcıların sadece ve sadece cumhuriyet savcısı olmasının sağlanması, demokrasi. Kayırmacılığın, yandaşlığın kaldırıldığı bir Türkiye. Herkesin eşit olduğu bir Türkiye.” Akşener, konuşmasının sonunda kalabalıktaki vatandaşlardan; “Bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e” sözünü aldı.

 
Kaynak : (Advertorial)

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.