Meclis’te AK Parti ile CHP’liler arasında gerginlik

Videoyu Aç Meclis’te AK Parti ile CHP’liler arasında gerginlik
A
a

Meclis Genel Kurulu’nda CHP’nin grup önerisi görüşüldüğü sırada CHP milletvekilleri ile AK Parti milletvekilleri arasında gerginlik çıktı.

Meclis Genel Kurulu’nda Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) grup önerisi görüşüldüğü sırada CHP milletvekilleri ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) milletvekilleri arasında gerginlik çıktı.

Kurulda partisi adına söz alan AK Parti Antep Milletvekili Şamil Tayyar, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in Ankara’daki saldırının olduğu gece sosyal medyadan “IŞİD yaptı” diye mesaj attığını iddia etti.

Tayyar’ın eleştirisine yanıt vermek için kürsüye gelen Erdem’e AK Partili vekiller tepki gösterdiler.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Erdem konuşmaya başladığı esnada elindeki telefonla bir şey göstermek üzere kürsüye yürüyünce vekiller arasında tartışma çıktı.

Genel Kurul’un ortasında bir süre karşılıklı atışan milletvekilleri Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi’nin 15 dakika ara vermesi ile yatıştı.

Verilen aranın ardından kürsüye sırayla tekrar Eren Erdem geldi. Erdem’in ardından ise Şamil Tayyar konuştu.

CHP’li Özgür Özel, sataşma gerekçesiyle söz istedi.

Bu sırada Meclis Genel Kurulu’nda yaşanan tartışmaların devam etmesi üzerine Meclis Başkanvekili Hamzaçebi ikinci kez oturuma 30 dakika ara verdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.