Losev

Mazlumder'in İnsanlık için sergi ve imza kampanyası

Videoyu Aç Mazlumder'in İnsanlık için sergi ve imza kampanyası
A
a

MAZLUMDER’in Adana şubesi tarafından gerçekleştirilen “İdamlara Karşı Mısır Halkına Destek (Karikatür ve Şiir Sergisi)” ve “İdam Karaları Uygulanmasın” imza kampanyası Adana 5 ocak meydanında devam ediyor.

Halka açık bir şekilde yapılmış olan sergiyi yoldan geçen vatandaşlar bile merak ederek istedikleri gibi gezebilmektedirler.

Yoğun bir emeğin ürünü olduğu gözden kaçmayan sergiyi düzenleyen MAZLUMDER Adana şube başkanı Orhan Göktaş sergi için şunları söyledi: Sergimizin  amacı, Mısırdaki insanlık dışı uygulamaları halkımızın gündeminde sıcak tutmak ve başta hükümetimiz olmak üzere, ABD, batılı devletler, halkı Müslüman olan devletler , BM ve Arap Birliği gibi kuruluşları harekete geçmeye davet etmektir.

Sergimiz Adana’mızın yetiştirdiği örnek insan çocuk edebiyatçısı, şair ve yazarlarımızdan M. Ökkeş Evren’in katkılarıyla, seçkin sanatçılarımız; Mustafa İslam Balıkçı, Hasan Aycın ve Çağatay Hakan Gürkan’ın karikatürleri,  Tayyip Atmaca, Mehmet Aycı, Yasin Mortaş, Nureddin Duman, Arif Ay, Hicabi Kırlangıç ve C. Coşkun’un şiirlerinden seçilmiş eserlerden oluşmaktadır.

10 Haziran Pazartesi gününe kadar sürecek sergiyi gezmenizi ve açılan imza standında idamlara hayır demek için imza atmanızı tavsiye ederiz.    


Kaynak : Orhan Göktaş / Adana

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.