Terör ve Terörizm

Terörizmin muhtevası ve özü itibarı ile kadim ve şümullü evrensel bir vakıadır. Terör kelimesinin aslının Fransızca olduğu bilinmektedir. Terör insanları korkutmak ve insanları tehdit etmek, öldürmek, katliam ve soykırım yaparak amacına ulaşmak istemektir. Günümüzde terör ve teröristi tanıtmak için it izi çakal izine karışmıştır.

A
a

Günümüzde terör endeksli olarak toplumda meydana gelen vakıalar genelde emperyalist devletler veya onlara bağlı çalışan yerel veya yabancı örgütleridir. Bu emperyalist ülkelere bağlı çalışan basın yayın organları ahtapotun kolları gibi sarmalamaktadır. İşte bu basın yayınlar sayesinde temiz insanlar kötü, kötü insanlar temiz diye tanıtılmaktadır. Tüm dünyada basın ve haberleşmenin çoğu tek elden yönetildiği için özgürlükleri ellerinden alınmış aç bırakılmış masum insanlar terörist damgasını yiyebilmektedir. Bunu yapan batılı emperyalist devletler için hiçbir kriter ve din söz konusu değildir ve yine bu ülkeler başta kendi halkına sonra tüm dünyaya yaptıkları operasyonlar, işgaller insan öldürmeler hakında doğru konuşmamaktadırlar.

Terör ve terörizimin çıkışı Fransa iken bu gün Ortadoğudaki mazlum ve Müslüman halkın kanına giren, onların özgürlüklerini, yönetimlerini, yeraltı ve yerüstü zenginlikleri ellerinden alınan insanlara tuzaklar kurarak bu mazlum halkı dünyaya terörist olarak damgalanmaktadır.

İslâm düşmanları Müslümanların silah kullandığını ve şiddete başvurulduğunu yada bir hata yaptıklarını gördüklerinde hemen bu durumu İslam'a terör yaftası olarak yapıştırıveriyorlar. Ama vicdan sahibi ve aklıselim olan herkes, terör ve zulüm ile savunma ve meşru müdafaa arasında ne kadar büyük bir fark olduğunu bilir. Ama yinede doğru bilgi bu emperyalist devletlerin işine gelmeyince doğruları ters yüz edebilirler. Çünkü onları düzeltecek bir güç korkusu şimdilik olmadığını bilirler, hasbel kader hakkını savunan Müslüman ve mazlum halk varsada bunlara terörist damgasını vurarak dünyadan tecrit ederler.

Aklı selim her insan bunu biliyor ki okyanus ötesinden gelip başta ülkemizde, Ortadoğuda, Afrikada ve üçüncü dünya ülkelerinde yüzlerce üst kurup kendilerine kulluğu kabul etmeyen insanlara terör damgasını vurarak onları dünyadan ve kendi toplumlarında tecrit etikten sonra kendilerine kurban etmektedirler.

Ortadoğudaki savaşlar ve oyuncular yerlide olsa savaşın senaristleri yabancılardır.

Günümüzde terörizm deyince insaların aklında şu kavramlar çağrışım yapmaktadır.

Terörizm hukuk dışına çıkmaktır.

Terörizm Devletleri çatıştırmaktır.

Terörizm ülkelerin seçimlerine karışmaktır

Terörizm petrolünü çalmaktır

Terörizm tuzak kurmaktır

Terörizm şantaj yapmaktır.

Terörizm insan kaçırmaktır

Terörizm bomba patlatmaktır.

Terörizm katil yetiştirmektir.

Terörizm ırkçılık yapmaktır.

Terörizm zülüm etmektir.


İşte günümüzde Okyanus ötesinden insanları örgütleyerek Ortadoğuda ve üçüncü dünya ülkelerinde her türlü üstler kurarak insanların kanına girilmektedir. Terör estirmek terör ile insanları köleleştirtmek Allah'a karşı savaş açmaktır.

Allah insanların terör yapmadan yaşamalarını sağlamak için bir kılavuzla uyarmıştır ama maalesef insanoğlu yaratanına nankörlük ederek kendi yazdığı anayasa ile gücü yettiğince ötekilere terör estirmiştir.

“Kim haddi aşarak ve zulmederek böyle yaparsa, biz onu ateşe göndeririz. Bu Allah için pek kolaydır.” (Nisa/30)

“Bu, ellerinizin önceden takdim ettiği işler yüzündendir. Yoksa şüphesiz Allah kullara zulmedici değildir.” (Enfal/51

Sonuç itibariyle zalim olan, terör estiren başkasının hak ve hukukuna tecavüz eden insanların topluma hakim olmaması için hem insanlık hemde dini bir sorumluluktur.İnsanoğlu yeryüzünde Allah'ın dini dışında din edinen, mezhebin, ırkdaşın, milletin her kim olursa olsun yanlış yapıyorsa onların karşısında doğruların yanında hakkı haykırmakla mükelleftir.

 

1000
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
icon
Erhan 22 Ocak 2017 10:34

:) Bay yazarın ilk cümlesine bakın.. İlk cümleyi okuduktan sonra yazıyı okumaktan vazgeçtim.. "Terörizmin muhtevası ve özü itibarı ile kadim ve şümullü evrensel bir vakıadır." Muhtemelen kullandığı terimlerin anlamını bilmiyor. Evren'in diğer anlamı 'Kainat'. Terörizm kadim ve şümullü olarak tüm evreni kapsıyormuş. Mars'ta uzaylılar birbirine girmiş; terör estiriyormuş, bizim haberimiz yok. Plüton'da terör ne durumda? Ay'da terörün binlerce yıllık geçmişi var:)) Bir de "kadim" sözcüğü her zaman olumlu anlamda kullanılmıştır. Terörün 'Kadim'i mi olurmuş?! "Şümul" ise yine her zaman olumlu mânada 'kapsayıcı' anlamını taşır. Cafer bey yazı yazmadan önce sözlükten terimleri kontrol ederse bence iyi sonuçlara varacaktır.. Naçizane..

0 1 Cevap Yaz
Flankes 28 Kasım 2016 17:25

Terörü güç yapar...milliyetçilik de güç endekslidir.okyanus ötesinden edebiyat yapmak mazlumiyeti daha da körüklemez mi...asıl soru şu Biz neyi görmek ve bilmek istemiyoruz....teşekkürler

0 3 Cevap Yaz
Fatih Sultan 16 Kasım 2016 19:26

Cafer bey yazınızı okudum ve beğendim. Anlamak isteyene çok şey anlatıyor yazınız. Emin olun ki bu mantıklı yazıya dahi tahammül edemeyenlerin ya terörden yana zaafları ya illegal yollara meyileri vardır. Ya da akli bir rahatsızlıkları vardır. Selamlar 😊

0 2 Cevap Yaz
mert hoca 16 Kasım 2016 08:26

Değerli yorumcumuz; Kişileri hedef alan hakaret, küfür, alay ve aşağılama ifadelerinin yer aldığı yorumlar yayınlanmamaktadır. Lütfen yorum kuralları başlıklı bölümü okuyunuz.

0 2 Cevap Yaz
Mehmet damar 15 Kasım 2016 08:53

Cafer bey bu yazdıklarına harfıyen katılıyorum. Ben Türk vatandaşıyım vatvanımı seviyorum diyen herkesin okumasını istiyorum. Libya,Irak,ve Suriye de olanlardan ders almamışız.

0 3 Cevap Yaz
Emin 15 Kasım 2016 04:45

Bir kaç sorum varda izniniz olursa sayın Cafer beye sormak isterim. 1. Üçüncü sınıf dünya ülkeleri derken buna Turkiyeyi de dahil ediyor musunuz? 2. İncirlik hava üssü nu kim kullaniyor? 3. Bu dediklerinizi doğru var sayarsak niye engel olunmuyor? Yada olunamiyorsa niye olunamıyor?( ülkemiz için)..

0 2 Cevap Yaz
cafer Akdeniz

1.sorun:emperyalist birleşmiş beşli çete dışında diğer ülkelerde değişen liderlere göre bazen birinci bazen ikinci bazen üçüncü bazende sıraya girmiyen veya hesaba katılmayan devletler kategorisine girerler. Türkiye gelen yönetimlerine bağlı olarak değişmektedir. Akp iktidarına kadar ülke batının trova atı konumunda iken bu dönem ise müstakil hareket ettiği için batı ile çatışma halindedir.Batı kendisine bağlı odakları harekete geçirerek eski Türkiy,yi istemektedir. 2. sorun: Keşke sadece incirlik olsa inciril dahil batıya hizmet eden 27 savaş havaalanı vardır bunun 23,de uçaklar kalkar 4,de radar üsleri vardır. 3. sorun :bu ülkede yabancılara ait bu yerler yeni değil beli kanunlar hazırlanarak eski batıya hizmet eden ülke yöneticileri tahsis etmişlerdir. Eğer bu halk Amerika,ya veya hizmetkarlarına savşacak duruma gelemediği sürece veya iktidarlara bu konuda destek vermediği sürece bunlar devam edecektir.

2 2
arşiv HABER ARŞİVİ
Haber İhbarı
Nöbetçi Eczaneler

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.