Servet BİLGE

1965 Yılı İstanbul doğumlu ilk, orta ve liseyi İstanbul Kartal’ da Lisans eğitimini ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi 1993 de mezun oldu. Sermaye Piysalarında Yatırım Finansman A.Ş ‘de başlayan iş hayatına Ulus Menkul Değerler A.Ş ‘ de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak 2012 yılında emekli oldu. Değişik firmalarda Borsa ‘da broker , iç denetçi , Teftiş Kurulu Başkanlığı , Pazarlama Ve Satış Müdürlüğü vb görevlerde yer aldı.

Piyasalar

Açılışta 88.700 seviyelerinden yükselişle başlayan BİST 100 endeksi , ilerleyen saatlerde 89.200 seviyelerine kadar ulaştı buradan gelen satış baskısıyla 89.000 seviyesinden yatay seyreden endeks günü 88.965 seviyesinden kapattı .

A
a

87.500  üzerinde kalan  BIST ‘de  satış baskısı görünmemekle beraber bu seviyenin altına sarkmalarda 86.000 seviyesi test edilebilir.   Avro Bölgesinde   beklentinin üzerinde gelen imalat aktivitesi verisi ardından Avrupa borsalarında yükselişler görüldü. DAX endeksi  günü yüksek seviyeden tamamladı.   2016 Son çeyreğinde   zarar açıklayan HSBC hisselerinde görülen düşüşün etkisi ile İngiltere'de FTSE 100 endeksi hafif satıcılı günü tamamladı.

Tatil sonrası dün yeniden işleme açılan ABD'de ise borsalar enerji  sektörü  öncülüğünde yükselişlerini sürdürerek rekor tazeledi. Gün içi önemli  gelecek önemli veriler arasında  Yurt içinde kapasite kullanım  oranları açıklanırken, yurt dışında Fed tutanakları izlenecek. AB tarafında izlenecek veriler arasında ise Almanya’dan IFO endeksi, İngiltere’den  2016 son çeyrek  büyümesi ile Avro Bölgesi  enflasyon rakamları takip edilecek. Sabah Asya piyasalarında  hafif satış baskısı gözlenmekte AB   tarafında ise Almanya ‘nın    güne pozitif  başlayabileceği  beklenmektedir. . Borsa İstanbul tarafında ise güne   pozitif görünümlü  bir seyirle başlanacağını tahmin edilmektedir. 

arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.