FİDAN –ERDOĞAN – HDP ÜÇLEMESİ

Hakan Fidan'ın gündemi şu sıralar bol bol meşgul eden HDP ve kürt sorunun olduğu kritik bir dönemde siyasete girmek için MİT'i bırakması elbette çok yanlış bir dönemdi, tabi şimdi de muhtemelen Recep Tayyip Erdoğan’ın zorlamasıyla geri döndüğüde konuşulanlar arasında ki Suudi Arabistan’da karşılaşmaları tesadüf değilse.

A
a

Hakan Fidan’ın AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak için 7 Şubat’ta istifa edip ardından tüm medyada Erdoğan’ın tüm itirazlarına rağmen pes etmeyip aday adayı olması gündeme bomba gibi düşmüştür.

Tabi ki Erdoğan boş durmadı sanırım, görünen o ki hakan fidan milletvekili olsaydı ve hükümet yeniden kurulmaya başlansaydı Erdoğan fidan’a hiçbir bakanlık vermeyecekti. Hakan fidan’da muhtemelen bunları bildiğinden, olayların istediği gibi gelişmeyeceğini düşündüğünden vazgeçti adaylıktan. Dünyada dahi bir örneği olmayan bir durum söz konusu oldu o da Fidan’ın tekrar görevi başına dönmesidir. Bu durumun milli güvenlik açısından ne kadar güvenilir olduğu konusunda insanların aklında soru işaret kalacaktır elbette. Fidan’ın AK Parti’ye katılmak üzere gidişi ayrı bir hata MİT’e dönüşü ayrı bir hatadır beklide.

Muhtemelen hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Cumhurbaşkanı her ne kadar tüm isteklerini uygulatsa da gerçek hedefi olan başkanlık sistemine geçmesi HDP nin yüzde 10 barajını aşaması ile biraz zor görünüyor. Erdoğan yine boş durmayacak tabi HDP’nin barajı geçmemesi için tüm kozlarını oynayarak engellemeye çalışacaktır.

Doğru zaman , doğru insan , doğru tercih olması dileği ile sevgilerimle…


arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.