Misafirliğe giden 4 kişi dere suyunun yükselmesiyle mahsur kaldı Misafirliğe giden 4 kişi dere suyunun yükselmesiyle mahsur kaldı
Kaymakam Sancaktutar' a ziyaretlerinde Bitlis Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Nurgül Bulutlu, İlçe Jandarma Komutanı R. Murat Kılıçarslan, İlçe Emniyet Müdür V. Erbil Başar da eşlik etti. Bitlis Ahbap Derneğinin de kulübe yaparak destek olduğu barınak yaklaşık 3000 Metrekare alan üzerine kuruldu ve aynı anda 200 kadar sokak hayvanının barınabileceği kapasiteye sahip.

Güroymak cadde ve sokaklarında bulunan sahipsiz, bakıma muhtaç yaşlı ve hastalıklı sokak hayvanları görevliler tarafından yakalanarak geçici barınakta korumaya altına alınacak. Veterinerler tarafından kısırlaştırma işlemi yapılacak olan hayvanlar 3-5 gün süreyle kontrol altında tutulduktan sonra tekrar alındıkları bölgede doğal ortama bırakılacaklar. Hasta, yaşlı, güçten düşmüş, sakat ve bakıma muhtaç olan sokak hayvanları ise barınakta sürekli tutulacak. Kaymakam Sancaktutar şu an az sayıda hayvanın bulunduğu barınağın tamamen bitmesinin ardından İlçemizde sokak hayvanları sorununun tamamen biteceğini bildirdi.