Kaymakam Erkan’dan TÜBİTAK Bilim Fuarına ziyaret

Tatvan ilçe Kaymakamı Murat Erkan, Sadullah Gencer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin düzenlemiş olduğu 2016 TÜBİTAK Bilim Fuarını ziyaret etti.

Videoyu Aç Kaymakam Erkan’dan TÜBİTAK Bilim Fuarına ziyaret
A
a

Okul binasında düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarında rehber öğretmenler ile öğrencilerin hazırlamış oldukları Fizik, Matematik, Sosyoloji, Psikoloji ve Teknoloji dallarında birbirinden güzel eserler sergilendi. Çok sayıda projenin yer aldığı ve 18 Mayıs Çarşamba gününe kadar ziyarete açık olacak bilim fuarında öğrenciler bin bir emekle hazırladıkları el emeği göz nuru projelerini sergileme ve tanıtma fırsatı buldu.
 
İlçe Milli eğitim Müdürü Abdullah Yüzer ile birlikte tek tek proje stantlarını gezen Kaymakam Erkan, öğrencilerin hazırlamış olduğu projeleri inceleyerek projelerle ilgili bilgi aldı.
 
Öğrencilerin hazırlamış olduğu projelerle yakından ilgilenen Kaymakam Murat Erkan, TÜBİTAK Bilim Fuarının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini ileterek hazırladıkları başarılı projelerden ötürü öğrencileri tebrik etti.
 
Düzenlenen bu tür etkiliklerin önemine de vurgu yapan Kaymakam Erkan, “Geliştirilen bu proje çalışmalarının öğrencilerdeki keşfetme merakını uyandıracağına ve geleceğimize ışık tutacağına inanıyorum. Ayrıca öğrencilerin özgüvenleri artarak bilgi ve becerilerinin daha da geliştirdiğini düşünüyorum. Bu anlamda fuarın düzenlenmesinde emeği geçen öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve okul idarecilerine teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum'.” Diye konuştu.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.