Losev

İstifa eden Bitlis Vali Yardımcısı Ömer Faruk İlhan Valilere şok çağrı!

Videoyu Aç İstifa eden Bitlis Vali Yardımcısı Ömer Faruk İlhan Valilere şok çağrı!
A
a

Geçtiğimiz ay görevinden istifa eden Bitlis Vali Yardımcısı İlhan, bütün Valilere ve bürokratlara sivil itaatsizlik eylemi çağrısı yaparak, "Allah korkunuz varsa istifa edin ve hükümeti felce uğratın" dedi.

Bitlis'te Vali Yardımcılığı görevinden istifa eden Ömer Faruk İlhan KRT'de Çağlar Cilara'nın sorularını yanıtladı. İlhan, 81 il Valisi dahil bütün bürokratlara sivil itaatsizlik çağrısı yaptı ve çarpıcı sözler söyledi. İşte İlhan'ın o ses getirecek açıklamaları:

İSTİFA EDEN VALİ: "ALLAH KORKUNUZ VARSA İSTİFA EDİP HÜKÜMETİ FELCE UĞRATIN"

"Ben diğer bütün büroktratları da istifaya davet ediyorum. Zerre kadar vicdanları ve Allah, ahiret korkuları varsa derhal istifa etsinler. Bu hükümetin kirli politikalarına alet olup ahiretlerini berbat etmesinler. 81 il Valisi dahil bütün bürokratlara sivil itaatsizlik çağrısı yapıyorum. Bu hükümetin bu ülkenin kodları ile bu kadar rahat oynamasını engellemesi için bütün bürokratlara sesleniyorum; sivil itaatsizlik eylemi olarak istifa edin. Konforunuzdan biraz taviz verin. Dost muhabbetinde hepsi aslan kesilir, ülkeyi ne kadar sevdiklerini söylerler, ülkeye canlarını vereceklerini söylerler. Bakın ben canlarını vermelerini istemiyorum, çok basit bir şey istiyorum, verin istifayı ve hükümeti felce uğratın. Bu kadar keyfi şekilde, bu kadar pervasızca bu ülkenin kodları ile oynayamayacağını herkese gösterin."

"BUGÜNE KADAR BÜROKRASİ HANGİ BEDELİ ÖDEDİ"

"Bugüne kadar Allah aşkına bürokrasi hangi bedeli ödedi. Siyasiler her dönemde bürokratları satın almayı becermiştir. Valilik vermiştir, başsavcılık vermiştir, genel müdürlük, müsteşarlık vermiştir ve bunun için bir sürü milli manevi değerden taviz veren adam vardır kuyrukta. Zaten siyasilerin bu ülke ile bu kadar rahat oynamalarının sebebi de budur. Başta Doğu'da görev yapanlar olmak üzere bu ülkedeki bütün bürokratlar derhal istifa etsin."

 
Kaynak : KRT Çağlar Cilara

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.