IŞİD’in Maliye Bakanı öldürüldü

IŞİD'in yeni Maliye Bakanı Ebu Muhiri Lehebi, Selahaddin kentine bağlı Ducel ilesinde uğradığı silahlı saldırı sonucunda öldürüldü. IŞİD olayın ardından bölgede çok sayıda eve baskın yaptı.

Videoyu Aç IŞİD’in Maliye Bakanı öldürüldü
A
a

BasNews’in Irak Ordusu Selahaddin Operasyonu Kuvvetleri kaynaklarına dayandırdığı habere göre, dün kimliği belirsiz bir grup, Selahaddin kentine bağlı Ducel ilçesinde, IŞİD’in yeni Maliye Bakanı Ebu Muhiri Lehebi ve beraberindeki bir grup IŞİD’liye saldırdı.

Saldırıda Lehebi’nin öldürüldüğünü belirten kaynaklar, IŞİD’in bu olay ardından bölgede Cuburi aşiretine mensup olan vatandaşların evlerine baskın düzenleyerek 42 kişiyi göz altına aldığını bildirdi. Tutuklanan kişilerin daha önce asker veya polis oldukları aktarıldı.

Öte yandan IŞİD örgütü Musul’un Hamam Eli ilçesinde bir Sünni aşiret liderini öldürdü. Konu hakkında bilgi veren Cuburi aşireti ileri gelenlerinden Şeyh Abdulah el-Cuburi, IŞİD’in Hamam Eli nahyesinde Cuburi aşireti liderlerinden Şeyh Halef Memduh Cuburi’yi, ”İslam Devletine karşı Iraklı milislere destek vermek” suçundan yargılayarak idam ettiğini söyledi.Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.