Kickboks Gelişim ve Dostluk Kampı adı altında düzenlenen kampa katılan sporcular bir hafta boyunca hem ilçede düzenlenen gelişim kampına dahil olacak, hem de bölgenin tarihi ve turistik yerlerini gezme imkanı bulacak. Ulusal ve uluslararası müsabakalara hazırlanan sporcuların müsabakalar öncesi hazır hale getirilmesi amacıyla Tatvan Van Gölü İlk ve Ortaokulu Spor Salonu'nda düzenlenen kampa 20'si Tatvan'dan 20'si de İran'dan olmak üzere toplam 40 sporcu katıldı.

Düzenlenen kamp organizasyonu ile ilgili bilgi veren Kickboks ve Muaythai Doğu Anadolu Bölge Başkanı ve aynı zamanda Bitlisli sporcuların Antrenörü Ömer Uğur, kampın oldukça verimli geçtiğini söyledi.

Kampın 5 gün boyunca devam edeceğini kaydeden Uğur, sporcuların kendilerini geliştirmesi ve müsabakalara hazır hale getirmesi noktasında oldukça önemli bir kamp olduğuna dikkat çekerek, '20 - 25 Ağustos tarihleri arasını kapsayacak şekilde Türkiye ve İran arasında Kickboks Gelişim ve Dostluk Kampı adı altında bir kamp düzenledik. Kampımız Kickboks gelişim kampı olarak planlandı. Türkiye'den 20 ve İran'dan 20 olmak üzere toplam 40 sporcuyla bu kampımız devam ediyor. Kampımız sabahları koşu, akşamları ise antrenman olmak üzere toplam 5 gün devam edecek. Bu kampa katılan sporcular sadece kamp yapmıyor, aynı zamanda çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlere katılıp, ilimizin tarihi ve turistik yerlerini de gezme imkanı buluyor. Bu manada kampımız sporcularımız açısından son derece verimli geçiyor. Sporcularımızın gelişimine katkı sunuyor. İnşallah sporcularımız bu kamptan sonra hedeflerini ülke değil dünya şampiyonluklarıyla taçlandıracaklardır. Ben bu vesile ile kampa katkı sunan herkese teşekkür ediyor ve tüm sporcularımıza verimli ve güzel bir kamp diliyorum' şeklinde konuştu.

İranlı sporcuların Antrenörü Ali Haghnazevri ise 20 sporcu ile kampa katıldıklarını belirterek, bu tür kampların sporcunun kendini geliştirmesi açısından son derece önemli olduğunu söyledi.

Kamp sayesinde sporcularının eksikliklerini bire bir görme imkanı bulduğunu ve bu doğrultuda kendilerini daha çok geliştirdiğini ifade eden Antrenör Ali Haghnazevri de, 'Tatvan'a 1 haftalık kamp için geldik. Daha öncede birkaç kez gelmiştik. Kamp için Tatvan'ı seçmemizin nedeni buranın hem kamp için en uygun yerlerden biri olması, doğası, güzelliği ve en önemlisi kamp organizasyonu ve bizlerle yakından ilgilenen Ömer hocamızdır. Bu kampın en önemli yanlarından biri de iki ülkenin de sporcularının kampta bir birlerinden teknik öğrenmeleridir. Bazen bizim bildiklerimizin onlara katkısı oluyor, bazen de onların bildikleri bize katkısı oluyor. Bu manada son derece güzel ve verimli bir kamp geçiriyoruz. Kampın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum' diye konuştu.

Kickboks Federasyonu Ringlerden Sorumlu Genel Koordinatör Abdullah Alan ise, 'Bu gibi kampların il içindeki sporculara katkısı çok yüksek oluyor. Türkiye genelinde milli takıma gidecek sporcularımızın burada böyle modern çalışması, kamp havasını yaşamaları sporculara öz güven kazandırdığı gibi bu işte ilerlemelerine, bu işte milli takıma kadar gitmelerine büyük bir faydası olacaktır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum' dedi.