İran devlet televizyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile iki ülke sınırında bir barajın açılış törenine katılan İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin konvoyundaki bir helikopter kaza yaptı.

Baş Ağrısını Anında Yok Eden Mucizevi Çiçek: İbn-i Sina'dan Gizli Reçete! Baş Ağrısını Anında Yok Eden Mucizevi Çiçek: İbn-i Sina'dan Gizli Reçete!

Haber Ajanslarının Yaptığı İddialar;

Yarı resmi Tesnim Haber Ajansı, kaza yapan helikopterin Reisi'yi taşıdığını iddia etti. Fars Haber Ajansı ise yoğun sis nedeniyle helikopterin zorunlu iniş yaptığını ve Reisi'nin kara yoluyla Tebriz'e gittiğini duyurdu.

Devlet televizyonu da kaza yapan helikopterin sert iniş yaptığını ve kaza bölgesine ilk yardım ekiplerinin gönderildiğini bildirdi. Reisi'nin konvoyunda toplam 3 helikopter bulunduğu bilgisi de paylaşıldı.Iran Cumhurbaskani Reisi Aa 1658250 1

İran’ın Doğu Azerbaycan Valiliği ise "Cumhurbaşkanı Reisi’yi taşıyan helikopter kazasıyla" ilgili henüz “olası ölü ve yaralılar” hakkında bilgi veremeyeceklerini açıkladı.

(AA)

Kaynak: Anadolu Ajansı