İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'un Bitlis ziyareti

​Bir dizi temaslarda bunamak üzere Bitlis’e gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, PKK'ye yönelik yürütülen kıran operasyonlarıyla başarılı sonuçlara ulaştıklarını söyledi.

Videoyu Aç İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'un Bitlis ziyareti
A
a

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin Bitlis’e geldi. Van’dan helikopterle İl Jandarma Komutanlığına gelen Bakan Yardımcısı Ersoy ve Orgeneral Çetin, burada Bitlis Valisi Oktay Çağatay, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nail İlbey, Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar tarafından karşılandı. İl Jandarma Komutanlığında Bakan Yardımcısı Ersoy’un karşılama mangasını selamlamasından sonra heyet, jandarma personeliyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Heyet, jandarma personeline hitap ettikten sonra İl Jandarma Komutanlığından ayrıldı.

İl Jandarma Komutanlığı ziyaretinden sonra Bakan Yardımcısı ve Jandarma Genel Komutanı, Bitlis Valiliğine geçti. Valilik Şeref defterini imzalayan Bakan Yardımcısı Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin, daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy yaptığı açıklamasında, “Bize, varlığımıza ve ülkemize düşman olanlara  karşı en sert, halkımıza karşı da en müşfik bir şekilde bütün kamu görevlilerimizin görevlerini sürdürmelerine ve milletimizin hizmetinde olmalarını sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Bakan Yardımcısı Ersoy açıklamasında Kıran operasyonlarına değinerek şunları söyledi:

“Hepinizin yakından takip ettiği gibi ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlamak ve hâlihazırda sağlanmış olan huzur ve güven ortamını kalıcı kılmak amacıyla, bizim birliğimize, dirliğimize, devletimize ve milletimize yapılan her türlü terör faaliyetine karşı mücadelemiz kesintisiz ve aralıksız devam ediyor. Dışarıda yaptığımız başarılı faaliyetleri ve çalışmaları hepiniz takip ediyorsunuz. Paralel faaliyetleri güvenlik güçlerimizle ve korucularımızla birlikte içerde de sürdürüyoruz. Kıran-1, Kıran-2, Kıran 3- operasyonlarıyla yaz döneminde terör örgütüne karşı çok başarılı sonuçlar aldık. Tarihin en zayıf, en güçsüz konumuna getirdik. Arkasından Kıran-4 ve Kıran-5 operasyonlarını başlattık. Dünde Kıran-6 operasyonunu başlattık. Kahramanlarımız, güvenlik güçlerimiz, jandarmamız dağda taşta basılmadık tek bir nokta, girilmedik tek bir in bırakmıyorlar.”

“ÇETİN MÜCADELEMİZİ SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİZ”

Bakan Yardımcısı Ersoy, açıklamasının devamında ise şu ifadelere yer verdi:

“Bu topraklarda her şeyden önce insanımızın huzuruna kast eden hiç kimse kalmayıncaya kadar, bizim birliğimize ve bütünlüğümüze kast eden tek bir terörist kalmayana kadar bu çetin mücadeleyi devam ettireceğiz. Devletimizle milletimizin arasına hiç kimsenin girmesine izin vermeden, huzur içinde Hakkari’den Muğla’ya, Ardahan’dan Edirne’ye kadar bu coğrafyada milletimizin her ferdinin huzur, barış, güvenlik ve kardeşlik içinde, devletiyle milleti kucaklaşmış vaziyette yoluna devam etmesi için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bize, varlığımıza ve ülkemize düşman olanlara  karşı en sert, halkımıza karşıda en müşfik bir şekilde bütün kamu görevlilerimizin görevlerini sürdürmelerine ve milletimizin hizmetinde olmalarını sağlamaya devam edeceğiz. Valilerimizin önderliğinde, illerimizde oluşan huzur, güven ve dayanışma ortamını, bütün kurum ve kuruluşlarda devletimizin güvenlik güçlerimizin arkasında olduğunu gösteren en önemli işaret olarak hepimize güç vermektedir. Milletimizde, gerçekten güvenlik güçlerimize çok güçlü bir şekilde destek olmaktadır. Devletimiz ve milletimizden aldığımız bu destekle biz başarılarımızı devam ettiriyoruz. Teröristlerin hiçbir şekilde faaliyet gösterebileceği alan bırakmadan bugüne kadar sürdürdüğümüz başarılı mücadeleleri bundan sonrada sürdürmeye devam edeceğiz. Bu konularla ilgili değerlendirmeler ve görüşmeler yapmak üzere ilimizi ziyaret ettik.”

Vali Oktay Çağatay, Bakan Yardımcısı ve beraberindekilere Valilik makamında brifing verdi. Vali Oktay Çağatay, brifingden sonra İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’a Ahlat Emir Bayındır Kümbeti, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’e ise Malazgirt Zaferi’nin 948. Yılı kutlamalarının yapıldığı Ahlat Çarho etkinlik alanında görev alan Jandarma Atlı Birliğinin fotoğrafını hediye etti.

Valilik ziyaretinden sonra heyet, İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti. Bakan Yardımcısı Ersoy, Emniyet Müdürlüğünde karşılama mangasını selamladıktan sonra Bakan Yardımcısı Ersoy ve Orgeneral Çetin, şeref defterini imzaladı. Heyet, Emniyet Müdürlüğü konferans salonunda emniyet teşkilatı mensuplarına hitap ettikten sonra helikopterle Tunceli’ye hareket etti.
 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.