Hüseyin Olan: Bitlis'te yapılmayan yol kalmayacak

Bitlis Belediyesi tarafından kent genelinde başlatılan yol bakım ve onarım çalışmaları kapsamında 20 yıldır yapılmayan yollar kilitli parke taşı ile yeni görünümüne kavuşacak.

Videoyu Aç Hüseyin Olan: Bitlis'te yapılmayan yol kalmayacak
A
a

Belediye Eş Başkanı Hüseyin Olan ve belediye meclis üyeleri Besim Alp ve Sani Güneri, Hersan Mahallesi'nde bulunan Fatiha yokuşundaki çalışmaları yerinde incelediler.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Eş Başkan Hüseyin Olan, "Bitlis Belediyesi olarak başlattığımız çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda tarihi Fatiha yokuşundayız. Fatiha yokuşu dediğimiz yokuş çok eski bir yerleşim birimidir. Eskiden insanlar Fatiha yokuşunun ne anlama geldiğini ve ne kadar tarihi bir yokuş olduğunu biliyorlardı. Bu yolu her gün binlerce kişi kullanıyor. Özellikle tütün fabrikasının aktif olduğu zamanlarda bir ticaret yoluydu. Bitlis'e bir canlılık getiriyordu. Bitlis'te gerçekten ekonomik anlamda ve sosyal anlamda büyük bir zenginlikti. Ama ne yazık ki günümüzde geldiğimiz noktada Bitlis'in can damarı olan tütünün özelleştirilmesinden sonra Fatiha yokuşu tarihi yapısını kaybetti. Bu yokuşun tekrar bu sene çalışmalarını programımıza aldık. Yaklaşık 20-25 yıldır bu yokuşta hizmet yapılmamıştı. Bu yokuştaki kilitli parke kullanılamaz hale gelmişti. Bu yıl Fatiha yokuşunda duvar ve kilitli parke taşı döşeme çalışmalarına başladık. Bu çalışmalar kapsamında Fatiha yokuşuna yeni bir renk ve canlılık getirmeyi hedefliyoruz. Hedefimizde bu Fatiha yokuşunun aynı zamanda Bitlis'imizin bu tarihi dokusunu, bu tarihi yapısını tekrar güzelleştirilip halkımızın daha rahat bir yaşam sürmesi için, daha rahat ulaşımını sağlaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz inanıyoruz. Halkımız bu çalışmalarımızda bize destek vereceklerdir. Bu anlamda çalışmalarımız devam edecektir. Sürekliğini devam ettirecektir. Gittikçe tempomuz daha da artacaktır. Çünkü halkımızın bize yaklaşımı ve halkımızın bize özverili bir şekilde bakışını bu bize bir dinamik sağlıyor. İnşallah Fatiha yokuşunu daha kullanılabilir, daha iyi bir yaşama kavuşturacağız. Halkımıza şimdiden destekleri için teşekkür ediyoruz. Çalışmalarımız devam edecektir" dedi.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.