Sergide öğrencilerin hazırladığı projeler büyük ilgi gördü. Kaymakam Özçelik, stantları gezip projeleri inceleyerek öğrencilerden bilgi aldı. Özçelik projede emeği geçenlere başarılar diledi.

HİZAN VE MUTKİ İLÇELERİNE BAĞLI TEMEL EĞİTİM OKULLARININ GENEL ONARIM İŞİ HİZAN VE MUTKİ İLÇELERİNE BAĞLI TEMEL EĞİTİM OKULLARININ GENEL ONARIM İŞİ

mutki-yeni-fotoshop-58.jpg

Daha sonra bir açıklama yapan Kaymakam Özçelik, “Bilim fuarları; öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu girişimciliğin ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederim” dedi.

Açılışa Kaymakam Nurhalil Özçelik, Hizan Belediye Başkanı Yahya Şam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Cemil Tarhan ve öğretmenler katıldı. (İHA)

mutki-yeni-fotoshop-56.jpg

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)