Bitlis İl Özel İdaresine bağlı karla mücadele ekipleri, kar nedeniyle kapanan köy yollarını ulaşıma açmak yoğun mesai yapıyor.

Kentte en çok kar yağışı alan ilçelerin başında gelen ve yüksek kesimlerde kar kalınlığı 3 metreyi aşan Hizan'da karla mücadele çalışması yürüten ekipler, kapalı köy yollarını tek tek ulaşıma açıyor.

İlçenin yüksek kesimlerinde bulunan en uzak bölgesindeki Karlıtepe grup yolunda kar mesaisi yapan görevliler, bir gün boyunca devam eden yoğun çalışma sonucu tüm köy yollarını ulaşıma açtı.

Hizan Şantiye Şefi Mehmet Özdemir, yaptığı açıklamada İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yalçın Sözbilici'nin talimatı doğrultusunda gece gündüz çalışarak ilçedeki köy yollarını ulaşıma açtıklarını söyledi.

Son çalışmayla ilçedeki tüm köy yollarının açıldığını ifade eden Özdemir, 'Vatandaşlarımız mağdur olmasın diye hafta sonu demeden gece gündüz çalışıyoruz. Hizan'da kısa bir sürede bütün köy yollarımızı ulaşıma açtık. Vatandaşlarımızı mağdur etmemek için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz' dedi.