Hizan Kaymakamlığı koordinasyonunda Bitlis Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminer Hizan Kültür Merkezi Müdürlüğün'de yapıldı. İlçe merkezi ve köy muhtarlarına "Kadına Yönelik Şiddet ve Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele Farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen seminer yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Erken Evlilikle Mücadele Semineri Düzenlendi (2)

Hizan'daki Taş Evler, Sis Bulutları Arasında  Kartpostallık Manzaralar Yarattı! Hizan'daki Taş Evler, Sis Bulutları Arasında Kartpostallık Manzaralar Yarattı!

Seminerde karşılıklı görüş ve öneriler dile getirildi

Seminerde, Sosyal Çalışmacı Leyla Yıldız ve Sosyolog Ferhat Polat, katılımcılara kadına yönelik şiddetle mücadele ve erken yaşta zorla evlilikler hakkında kapsamlı bilgiler verdi. Koruyucu ve önleyici tedbirlerin yanı sıra Ulusal Eylem Planı hakkında bilgilendirmelerde bulunan uzmanlar, Kadın Destek Uygulaması (KADES) ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) tanıtımlarını da gerçekleştirdi.

Muhtarların yoğun ilgi gösterdiği seminer, katılımcıların görüş ve önerileriyle sona erdi.Erken Evlilikle Mücadele Semineri Düzenlendi (3)

Muhabir: (Vedat Çelebi)