Hizan Kaymakamı Nurhalil Özçelik, Kızılay tarafından düzenlenen mobil kan bağışı kampanyasına destek vermek amacıyla Kızılay mobil kan bağışı aracını ziyaret etti. Burada Kızılay personellerinden kampanyanın detayları ve kan bağışının önemi hakkında bilgi alan Kaymakam Özçelik, kan bağışında bulundu.

mutki-fotoshop-3.jpg

"Kaymakam Özçelik: Kan Bağışı, Bir Hayat Kurtarmakla Eş Değer"

Bitlis Etnografya Müzesi hiç uğradınız mı? Tam Tarihi ve Kültürel Zenginliklerin Buluşma Noktasıdır Bitlis Etnografya Müzesi hiç uğradınız mı? Tam Tarihi ve Kültürel Zenginliklerin Buluşma Noktasıdır

Ziyaret sonrasında açıklama yapan Kaymakam Özçelik, kan bağışının hayat kurtarmakla eş değer bir öneme sahip olduğunu ifade etti. Özçelik,“Kan bağışında bulunmak, bir hayat kurtarmakla eş değerdir. Kana kimin ne zaman ihtiyacının olacağını bilemezsiniz. O yüzden kan verebilecek durumda olan herkesin kan bağışında bulunması birer insanlık görevidir. Tüm vatandaşlarımızın bu tür kampanyalara karşı duyarlı olmasını ve destek vermesini diliyorum. Kampanyaya destek veren vatandaşlarımıza ayrıca teşekkür ederim” dedi. (İHA)

mutki-fotoshop-4.jpg

mutki-fotoshop-2.jpg

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)