Hizan'da imar çalışmaları başlatılacak

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Hizan Belediye Başkan Vekilliğine görevlendirilen Hizan Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, ilçede imar çalışmaları başlatacağını duyurdu.

Videoyu Aç Hizan'da imar çalışmaları başlatılacak
A
a

Kardeş belediye olarak ilan edilen Bolu Belediyesinden gönderilen mimarlar, Hamitoğlu ile ilçede incelemede bulundu.

Hizan'da çarşının canlandırılması için çalışmalar başlattıklarını dile getiren Hamitoğlu, daha güzel bir Hizan için ellerinden gelen çalışmaları yapacakları dile getirdi.

Terör adını yapacakları hizmetlerle Hizan'dan sileceklerini aktaran Kaymakam Hamitoğlu, şunları kaydetti: 

İlçemizi daha yaşanır bir hale getireceğiz. İlçemizde çarpık kentleşmeyi engellemek ve ilçeyi yaşanabilir bir kent haline getirmek için çalışmalara başlayacağız. İlçemizin kışı çok çetin geçtiğinden vatandaşlarımızın rahat edebilmesi için karla mücadele çalışmaları yürütüyoruz. Çarşı, zamanında çarpık bir şekilde yapılmış ve bazı yerler kötü bir görüntü vermektedir. Çarşıdaki birçok dükkanı yıkıp yerine daha modern dükkanlar yaptırmayı planlıyoruz. Esnaf için çarşıyı yeniden canlandırıp pazar yerleri açmayı, köylülerin dükkanlardan daha iyi alışveriş yapmaları için araçları çarşıdan çekip köy garajı ve ilçede terminal yapmayı düşünüyoruz. Bu durumda hem köylüler hem de esnaf daha rahat edeceklerdir.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.