Hizan'da Amatör Spor Haftası etkinlikleri başladı

Videoyu Aç Hizan'da Amatör Spor Haftası etkinlikleri başladı
A
a

Hizan ilçesinde "Amatör Spor Haftası" etkinlikleri kapsamında, spor müsabakalarına başlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünce 81 ilde sportif faaliyetlerle farkındalık oluşturarak, halkın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi amacıyla "Amatör Spor Haftası" etkinlikleri gerçekleştirilmeye başlandı.

Hizan Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Muhtullah Bingöl, 10-16 Ekim tarihlerinde ilçedeki öğrenci ve vatandaşların da katılacağı etkinlikler yapacaklarını söyledi.

Çocuklara ve gençlere küçük yaştan itibaren sporu sevdirmeye çalıştıklarını ifade eden Bingöl, şöyle konuştu:

Hafta kapsamında planlanan faaliyetlerle farkındalık oluşturularak öğrenci ve halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi istiyoruz. İl ve ilçe spor merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocukların, müsabaka tecrübesi kazanması, buna yönelik müsabaka düzenlenmesini amaçlıyoruz. Sezon öncesi takımların sezona hazırlık performanslarını görmeleri, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılmasını bir diğer hedefimiz. Yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulmasıyla kişi ve kurumları sponsorluk yapmaya teşvik ederek, spora katılımın üst seviyede sağlanması, etkinliklerle ilçede spor bilinci ve kültürünün oluşturulması amaçladık.

Bingöl, hafta kapsamında halka ve öğrencilere yönelik masa tenisi, voleybol, tek pota basketbol, badminton, futbol turnuvaları ve atletizm yarışmaları düzenleneceğini belirterek, spor faaliyetlere katılanlara başarı diledi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.