Hizan Belediyesinin karla mücadele çalışmaları devam ediyor

Softmedya Yazılım Web Reklamı
Videoyu Aç Hizan Belediyesinin karla mücadele çalışmaları devam ediyor
A
a

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Hizan ve Yolalan Belediyesine görevlendirilen Hizan Kaymakamı Bülent Hamitoğlu nezaretinde karla mücadele çalışmalarını sürüyor.


Günlerdir etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçede hayat durma noktasına gelirken Hizan Belediye Karla Mücadele ekibi gece gündüz çalışarak ilçedeki karları kamyonlara şehrin dışına taşımaya devam ediyorlar.

Yolalan ve Hizan Belediye Başkan Vekili Bülent Hamitoğlu, Hizan ve Yolalan'da vatandaşların rahat edebilmesi için ellerlinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

Özellikle kaldırımların üzerindeki karları temizlediklerini dile getiren Kaymakam Hamitoğlu, vatandaşların çarşıda rahatlıkla gezmeleri için ekiplerin gece gündüz çalıştığını belirterek, İlçemizin kış ayları çok çetin geçmektedir. Yoğun kar yağışının yaşandığı ilçemizde vatandaşlarımız ve esnafımızın rahat edebilmesi için çalışmalarımızı hızlandırdık. Karla mücadele ekiplerimiz özellikle çarşı merkezinde araç yoğunluğunun az olduğu esnafın dükkanlarını kapattığı saatlerde çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Sürücülerimizin ve vatandaşlarımızın rahatlıkla çarşı merkezinde dolaşıp alışveriş yapabilmeleri için biriken karları kamyonlarla şehir merkezinden taşıyoruz. Bir ekibimiz çarşı merkezinde çalışırken bir ekibimiz ise mahalle ve ara sokakları açıyorlar. Kar yağışının devam ettiği ilçemizde çalışmalarımız son hızıyla devam edecektir dedi.


 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.