HDP Tatvan Teşkilatı basınla bir araya geldi

Videoyu Aç HDP Tatvan Teşkilatı basınla bir araya geldi
A
a

HDP Tatvan Belediye eş başkan adayları Serap Çakmak Genç ve Habip Yeşiltepe, seçim çalışmaları kapsamında Tatvan’da çalışan basın mensupları ile bir araya geldi.

Tatvan'da bir restoranın toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya; HDP Tatvan Belediye eş başkan adayları Serap Çakmak Genç ve Habip Yeşiltepe’nin yanı sıra HDP Parti Meclis Üyesi Nurten Üzümcü, HDP Tatvan İlçe Eş Başkanları Aygül Akdeniz ve Burak Ballıoğlu ve parti çalışanları katıldı.  Seçim sürecinin konuşulduğu toplantıda, eş başkan adayları çalışmalarla ilgili basın mensuplarını bilgilendirdi.

“En önemli projemiz huzur!”

Çöp toplama, temiz suyun sorunsuz bir şekilde vatandaşa ulaştırılması, altyapı, üstyapı çalışmalarının temel belediyecilik görevi olduğuna dikkat çeken eş başkan adayı Habip Yeşiltepe, bu hizmetlerin en az sorunla ve en etkili biçimde kesintisiz yürütüleceğini söyledi.
Katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla hareket edeceklerine vurgu yapan Yeşiltepe, “Bizim için her şeyden önce önemli olan şey halkımızın beklenti ve öncelikleridir. Toplumun genel anlamda beklentisi huzur ve barış dolu bir ortamda yaşamak. Biz de hem çalışmalarımızın merkezine bu anlayışı yerleştireceğiz, hem de huzur ortamının tesisi için üzerimize düşen her türlü görevi eksiksiz bir şekilde yerine getireceğiz. Bu anlamda kentimize dair hazırladığımız ve hayata geçireceğimiz bir dizi projemiz olmasına rağmen bize göre en büyük projemiz ve halkımıza sunacağımız en büyük hizmet huzur ve barış yolunda harcayacağımız çabadır.” dedi.

“Yerel yönetimler en çok kadınları ilgilendirir”

Tatvan’da doğup büyümüş ve burada yaşayan eş başkan adayı Sosyolog Serap Çakmak Genç ise, “Ben hem bir kadınım hem de bir anneyim. Tatvan’da kadınların yaşadığı sorunlar başta olmak üzere kentin tüm sorun ve ihtiyaçlarını çok iyi biliyorum. Yerel yönetimler en fazla kadınları ilgilendirir. Tatvan’ı yaşanılır bir kent haline getireceğiz. Bunu yaparken de kadınların örgütlü gücünden faydalanacağız. Çünkü biz birlikte daha güçlüyüz.” dedi.
Kentin zaten var olan ticari ve turistik potansiyelini özgün çalışma ve projelerle destekleyerek bir adım daha öteye taşıyacaklarına vurgu yapan Genç, ilerleyen günlerde projelerini kamuoyu ile paylaşacaklarını, projelerinin dile getirerek, her türlü fikir, öneri ve eleştiriye her zaman açık olduklarını ifade etti.

Düzenlenen toplantı HDP Tatvan Belediye eş başkan adayları Serap Çakmak Genç ve Habip Yeşiltepe’nin basın mensuplarının sorularını cevaplamasıyla son buldu.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.